spot_img
Strona głównaNewsyZestaw LEGO 21058 Piramida Cheopsa oficjalnie potwierdzony

Zestaw LEGO 21058 Piramida Cheopsa oficjalnie potwierdzony

Kilka tygodni temu była to jedynie plotka, które szybko przerodziła się w nieoficjalną zapowiedź. Dziś zestaw LEGO 21058 Piramida Cheopsa jest już na stronie LEGO.

To kolejny set z serii Architecture. Będziemy mogli go zamawiać od 1 czerwca.

Zdjęcia na stronie LEGO rozwiewają obawy związane z monotonią budowli. Set prezentuje się znakomicie. Model przedstawia piramidę Cheopsa i jej okolicę tak, jak mogły wyglądać w starożytności – 2,5 tysiąca lat temu.

LEGO 21058 Piramida Cheopsa
fot. LEGO

Piramida ma budowę przekrojową, co oznacza, że po zdjęciu zewnętrznej powłoki, można przyjrzeć się systemowi, który służył do transportowania ogromnych kamieni podczas budowy piramidy. Patrząc na model od tyłu, możemy zobaczyć komory króla i królowej oraz główne tunele.

Przed piramidą mamy klockowy fragment Nilu z dwiema starożytnymi łodziami – felukami, dwie małe piramidy, dwie świątynie grobowe, posągi sfinksów, wioskę robotników i obelisk.

Zestaw składa się z 1476 elementów. Po wybudowaniu ma ok. 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 32 cm głębokości. Można połączyć go z drugim takim samym zestawem, by zbudować całą piramidę. Tu jest haczyk, bo aby mieć pełną budowlę (nie wersję display’ową) trzeba mieć dwa te zestawy.

fot. LEGO

A jeden set LEGO 21058 Piramida Cheopsa kosztować będzie 669,99 złotych.

 

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE