spot_img
Strona głównaNewsyZestaw LEGO Przygody statku USS Cardboard to już oficjalnie GWP

Zestaw LEGO Przygody statku USS Cardboard to już oficjalnie GWP

W połowie kwietnia informowałem, że majowym GWP będzie prawdopodobnie zestaw 40533 LEGO Przygody statku USS Cardboard. Teraz mamy tego potwierdzenie.

To jeden z ciekawszych setów GWP (Gift with Purchase), czyli zestawów, które otrzymujemy jako gratis przy okazji zakupów na LEGO.com lub w sklepach firmowych duńskiego producenta.

Gwiezdna przygoda za ponad 700 złotych

Informację potwierdzającą set 40533 LEGO Przygody statku USS Cardboard fani LEGO otrzymali w mailach promocyjnych. Niestety, nie podano jeszcze daty, od której tej zestaw z serii Ideas będziemy mogli zdobyć. Według niepotwierdzonych będzie to 16 maja.

Wiadomo już jednak, że otrzymamy go za zakupy za minimum 740 złotych. Nie wiadomo jeszcze, czy zakupy będą dowolne, czy ograniczone do konkretnych serii.

Dlaczego warto go mieć?

To set, którego koncepcję w 2021 roku użytkownik Bulldoozer opracował na platformie LEGO Ideas. Jego projekt wygrał w zeszłym roku konkurs na przyszły GWP „Out of This World Space Builds” i okazuje się, że maj 2022 roku to data, kiedy ten zestaw klienci LEGO będą mogli zdobyć. Oczywiście trafi do nich zestaw nieco podrasowany przez projektantów duńskiej firmy.

Set to powrót do dzieciństwa i dziecięcej wyobraźni. Figurka chłopca to kapitan Billy, który składa kartonowy „wahadłowiec”, by wyruszyć w kosmiczną podróż. Towarzyszą mu pluszak Teddy i kot Kitty. W porównaniu z oryginałem usunięto antagonistę Billy’ego – robota Roboto, a w jego miejsce misiakowi dodano „egzoszkielet”. „Wahadłowiec” z tego zestawu to zapewne amerykański odpowiednik budowanych przez polskie dzieci – „bazy” lub „domu”.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE