Kolejny MOC z LEGO przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę

Kolejny MOC z LEGO przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę

Dzień Zwycięstwa w Rosji to idealny moment, aby pokazać porażkę tego państwa w Ukrainie. To zrobił m.in. Stefan Johansson swoim projektem „Wiosenne żniwa w Ukrainie”.

Ukraińcy od końca lutego nie tylko stawiają dzielny opór rosyjskim agresorom, ale też w wielu miejscach frontu przejmują inicjatywę.

Ludzie na całym świecie okazują im wsparcie, zarówno w wymiernej formie materialnej, jak i duchowej. Wśród tych drugich są konstruktorzy LEGO. Opracowują swoje modele, które są odpowiedzią na idiotyzmy podawane przez rosyjską propagandę. Jednym z nich jest Stefan Johansson, który skonstruował model ukraińskiego ciągnika, wyciągającego z bagien zniszczony rosyjski czołg. Swoją pracę nazwał „Wiosenne żniwa w Ukrainie”. Mamy tu charakterystyczną dla tej wojny scenę – ukraiński traktor, dwoje rolników, którzy podczepiają do niego łańcuch, by wyciągnąć z bagien zniszczony rosyjski czołg. Obok rosną słoneczniki, które również są jednym z symboli ukraińskiego oporu. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na Flickru.

W akcję włączają się się także polscy artyści. Pisałem TUTAJ>> o grafice ilustratora i plakacisty Pawła Jońcy, który zaprojektował plakat „Russian bear”, przedstawiający niedźwiedzia nadeptującego na klocek LEGO. Swoją pracę udostępnił charytatywnie, prosząc o przesyłanie pieniędzy na pomoc dla Ukraińców. Ten niezwykły plakat możecie zdobyć wpłacając dowolną sumę w ramach skarbonki „Plakat Russian bear dla Ukrainy”. W mailu z podziękowaniem za wsparcie znajdziecie link z plakatem do pobrania w dużej rozdzielczości.

Jeżeli chcecie pomóc Ukraińcom, to warto wejść na stronę rządową, gdzie jest lista zweryfikowanych zbiórek pieniężnych.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *