Trzy nowe sety LEGO Jurassic World

Trzy nowe sety LEGO Jurassic World

Nowe zestawy LEGO Jurassic World zawsze przykuwają uwagę. Wiadomo – dinozaury! Lubią je dzieciaki, a rodzice muszą udawać, że nie minęło już prawie 30 lat, gdy zachwycali się „Parkiem Jurajskim”. Tym razem LEGO ma nowości dla obu tych grup.

Szał na dinozaury zaczął się w 1993 roku, bo wówczas na ekrany kin na całym świecie wszedł „Park Jurajski”. Film działał na wyobraźnię, bo gdy w innych królowała jeszcze technologia poklatkowa (ang. stop-motion), w obrazie Stevena Spielberga wszystkie stwory były wykreowane w pełni na komputerze. „Park Jurajski” wyglądał po prostu znakomicie! Nic dziwnego, że zgarnął Oskara za efekty specjalne, a widownia pokochała prehistoryczne stwory i kocha je do dziś.

Trzy nowe sety LEGO Jurassic World

Lego wprowadza na rynek trzy sety. Jeden z nich to powrót do pierwszego „Parku Jurajskiego”, a dwa kolejne mają mieć związek z nowym, planowanym na czerwiec filmem z serii o dinozaurach – „Jurassic World Dominion”. Jak pokazuje trailer, stanie się to, co musiało się stać – krwiożercze zwierzaki wpadną do miasta.

Wracając do klocków… już 17 kwietnia zamówić będzie można następujące sety LEGO Jurassic World:

76956 Tyranozaur na wolności

Jeżeli zastanawialiście się dokąd prowadzi brama z zestawu 75936 Jurassic World – Park Jurajski: atak tyranozaura, to odpowiedzią jest właśnie ten set. Wiele osób przewidywało, że jego ukazanie się to tylko kwestia czasu, bo jeepy unieruchomione na elektrycznej szynie i wielki T.Rex z pierwszego „Parku Jurajskiego” po prostu musiały pojawić się w wersji klockowej!

W 1212-elementowym zestawie znajdziemy ruchomą figurkę tyranozaura, cztery minifigurki – Alana Granta, Iana Malcolma, Tima Murphy’ego i Lexa Murphy’ego, dwa fordy explorery (jeden z nich „zmiażdżony” i z brakującym kołem) oraz charakterystyczny zniszczony płot elektryczny.

Na fanów czekają również akcesoria, takie jak: noktowizor, flara, dwie szklanki wody, latarka, ekran dotykowy z odtwarzaczem płyt CD-ROM, odciski łap tyranozaura, a nawet… łańcuch kozy, który należał do niej tylko przez krótką chwilę.

Model ma ok. 15 cm wysokości, 58 cm szerokości i 22 cm głębokości. Kosztować będzie 449,99 zł.

76950 Triceratops i zasadzka z pick-upem

Ten zestaw LEGO Jurassic World zawiera: pick-up, łazik, figurkę triceratopsa oraz cztery minifigurki – Claire Dearing, Franklina Webba i dwóch ochroniarzy. Dorzucone drobiazgi to broń (oczywiście ze środkiem usypiającym) oraz… marchewka. Cena zestawu to 199,99 zł.

LEGO Jurassic World LEGO 76950 triceratops i zasadzka z pick-upem
LEGO 76950 triceratops i zasadzka z pick-upem. (fot. LEGO)

76951 Transport pyroraptora i dilofozaura

Ten set ma bezpośrednio nawiązywać do planowanego na czerwiec filmu „Jurassic World Dominion”. W zestawie znajdziemy: dwie figurki dinozaurów – pyroraptora i dilofozaura, trzy minifigurki – Iana Malcolma, dr Ellie Sattler i strażnika oraz samochód terenowy z odczepianą przyczepką z otwieraną klatką dla dinozaura. W samochodzie zmieszczą się dwie minifigurki. Uzupełnieniem jest „lokalizator dinozaurów”.

Set ma 279 klocków. Będzie kosztował 199,99 zł.

LEGO Jurassic World LEGO 76951 Transport pyroraptora i dilofozaura
LEGO 76951 Transport pyroraptora i dilofozaura. (fot. LEGO)

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Jurassic World. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *