spot_img
Strona głównaNewsyHołd LEGO dla Spice Girls. Z klocków można zbudować wszystko, ale czy...

Hołd LEGO dla Spice Girls. Z klocków można zbudować wszystko, ale czy trzeba?

To zjawisko, które porywało tłumy na przełomie wieków. Ale nie będziemy tu mówić o mnie, a o ćwierćwieczu Spice Girls i nowym zestawie BrickHeadz 40548 LEGO Hołd dla Spice Girls.

25 lat temu te pięć młodych pląsających panienek było sennym marzeniem każdego nastolatka. Patent był prosty – Scary Spice, Sporty Spice, Baby Spice, Ginger Spice i Posh Spice wychodzą na scenę (lub w dowolnie innym miejscu) i śpiewają coś do skocznych melodii. To przez kilka lat sprawdzało się znakomicie i Spice Girls nie tylko osiągnęły sukces, podbijając listy przebojów, ale też na stałe weszły do historii popkultury. Podobno pojawiają się nawet prace naukowe o ich wpływie na kolejne etapy emancypacji kobiet.

Tak czy inaczej, spróbujcie obejrzeć ten teledysk bez zażenowania.

40548 LEGO Hołd dla Spice Girls

Mamy już za sobą nikomu niepotrzebne fakty. Przejdźmy do zestawu LEGO Spice Girls, który ukazuje się z okazji ćwierćwiecza zespołu. To klasyka BrickHeadz, czyli kanciaste postacie, które – szczególnie w tym przypadku – w sposób bardzo luźny nawiązują do pierwowzorów.

W zestawie mamy pięć figurek – każda ma przedstawiać jedną z dziewcząt. W ich identyfikacji pomagają detale, takie jak sukienka z flagą Wielkiej Brytanii Geri, czy kombinezon w panterkę Mel B.

Wymiary figurek to ok. 8 cm wysokości, 5 cm szerokości i 5 cm głębokości. I to raczej proporcje idealne dla zestawu, który uczci 75-lecie zespołu… Każda postać ma swoją podstawkę i to też za pół wieku będzie jak znalazł.

40548 LEGO Hołd dla Spice Girls
40548 LEGO Hołd dla Spice Girls. (fot. LEGO)

Set składa się z aż 578 klocków, co czyni go jednym z największych, jeżeli nie największym z serii BrickHeadz. Jego cena 229,99 zł.

Dla fanów zespołu ten set to gratka, podobnie jak dla kolekcjonerów serii BrickHeadz. Reszta „legomaniaków” za te ponad dwie stówy może kupić inne naprawdę piękne sety.

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów BrickHeadz. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE