Nowe sety serii Harry Potter, w tym „flagi” już na stronie LEGO

Nowe sety serii Harry Potter, w tym „flagi” już na stronie LEGO

W środę na stronie Duńczyków opublikowano sześć nowych zestawów z uniwersum sympatycznego czarodzieja.

Na uwagę zasługują w szczególności „flagi”, które mają zastąpić dotychczasowe „książki”. Nowe sety, które trafią do sprzedaży 1 marca, to:

LEGO 76409 Flaga Gryffindoru (159,99 zł)285 elementów. Po jej otwarciu mamy replikę pokoju wspólnego Gryffindoru z detalami, takimi jak kominek, siedzenia i szachownica. Wsuwana tablica soczewkowa tworzy efekty 3D, w tym obraz Syriusza Blacka w kominku. Zestaw zawiera trzy minifigurki: Harry’ego Pottera, Angeliny Johnson i Neville’a Longbottoma, a także złoty znicz i Miecz Gryffindora. Flaga ma 20 cm wysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości.

LEGO 76410 Flaga Slytherinu (159,99 zł)349 klocków. Po otwarciu otrzymujemy replikę pokoju wspólnego Slytherinu z sofą, lampami i schodami. Tablica soczewkowa tworzy efekty 3D, takie jak poruszające się potworne oczy, włączanie i wyłączanie światła, tajną wiadomość pojawiającą się w szafce. W zestawie jest trzy minifigurki: Draco Malfoya oraz nowe – Pansy Parkinson i Blaise’a Zabiniego, a także medalion Slytherina. Flaga ma 20 cm wysokości, 13 cm szerokości i 3 cm głębokości.

LEGO 76411 Flaga Ravenclawu (159,99 zł)305 elementów. Po otwarciu flagi mamy wielki pokój wspólny Ravenclawu ze stołem, książką, dwoma krzesłami i dwoma lampami oraz diademem Roweny Ravenclaw. Wsuwana soczewkowa tablica tworzy iluzję głębi widoku przez okna i migoczące płomienie w kominku. Do tego trzy minifigurki: Cho Chang, Luny Lovegood i Michaela Cornera, a także chochlik kornwalijski. Wymiary: 20 x 13 x 3 cm.

LEGO 76412 Flaga Hufflepuffu (159,99 zł)313 elementów. Po otwarciu mamy pełny roślin pokój wspólny Puchonów z pucharem Puchonów, dynią, skrzynią do zbudowania i stołem z różnymi elementami jedzenia. Wsuwana soczewkowa tablica tworzy efekty 3D, takie jak mandragora wyskakująca zza zasłony i niuchacz kradnący monety zza beczki. W zestawie są też trzy minifigurki – Cedrica Diggory’ego, Susan Bones i Hannah Abbott z akcesoriami. Wymiary: 20 x 13 x 3 cm.

LEGO 76413 Hogwart: Pokój życzeń (239,99 zł)587 elementów. To część zamku Hogwart z Pokojem Życzeń i odczepianym pokojem Szarej Damy. Wypełniony jest różnymi akcesorami, m.in. gramofonem i diademem. W zestawie pięć minifigurek – Harry’ego Pottera, Hermiony Granger, Draco Malfoya, Blaise’a Zabiniego i Szarej Damy, a także figurki chochlika kornwalijskiego i szatańskiej pożogi zmieniającej się w ognistego węża. Po zbudowaniu zestaw ma 39 cm wysokości, 17 cm szerokości i 7 cm głębokości.

LEGO 76420 Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu (209,99 zł)349 elementów. Zestaw zawiera podwodną scenkę do zbudowania z ruinami łuku, dwiema jaskiniami i elastycznymi elementami, które tworzą efekt unoszących się dwóch minifigurek. Jest też model pomostu, z którego figurki mogą zanurkować. W pudełku znajdziemy także pięć minifigurek: Harry’ego Pottera z płetwami, Viktora Kruma z głową rekina, Hermiony Granger, Rona Weasleya i syreny. Do tego figurki druzgotka i kraba. Model pomostu ma 18 cm wysokości, 12 cm szerokości i 6 cm głębokości.


***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *