spot_img
Strona głównaNewsyZestaw LEGO Kolejka górska z pętlami już na stronie LEGO.com

Zestaw LEGO Kolejka górska z pętlami już na stronie LEGO.com

Wyczekiwany przez fanów zestaw Icons LEGO Kolejka górska z pętlami (10303) we wtorek po południu pojawił się na stronie duńskiego producenta.

To z pewnością jeden z najbardziej widowiskowych setów LEGO, jakie miały ostatnio premierę. Uwagę zwracają przede wszystkim rozmiary. Wieża, z której rozpędzać się będzie kolejka ma aż 92 centymetry wysokości. Nie trudno sobie wyobrazić, że ten zestaw każdy konstruktor makiet będzie chciał mieć w swojej kolekcji.

LEGO Kolejka górska z pętlami – co w pudełku?

Trasa kolejki wiedzie z wieży, na którą wagoniki są transportowane windą, przez dwie pętle, mocny skręt w lewo, aż do końcowej stacji. Według opisu, napędzana siłą grawitacji kolejka górska obejmuje jeden wagonik, ale na zdjęciach widzimy ich trzy.

fot. LEGO

W skład wesołego miasteczka wchodzą także: parkowa ławka z mapą, wózek z balonami, stragan z preclami, stragan z hot-dogami, miarka wzrostu oraz zadaszone stanowisko do wsiadania z barierkami i panel sterowania.

Model ma ponad 92 cm wysokości, 85 cm szerokości i 34 cm głębokości.

W pudełku znajdziecie też 11 minifigurek – operatora kolejki, sprzedawcę balonów, sprzedawcę precli, sprzedawcę hot-dogów, babcię, chłopca i pięciu pasażerów. Sześć minifigurek posiada dwustronne głowy pokazujące różne emocje.

LEGO Kolejka górska z pętlami (10303) - minifigurki
fot. LEGO

Minusem jest to, że aby zbudować wieżę z ruchomą windą trzeba dokupić zestaw Lego Powered Up.

Ile to będzie kosztować?

Pierwsze doniesienia mówiły o cenie 359,99 euro, czyli ok.1650 złotych. Niestety oficjalna cena jest wyższa – za granicą to 399,99 euro, a w Polsce aż 1899,99 zł.

Zestaw ma zadebiutować 5 sierpnia. Posiadacze karty VIP będą go mogli kupić prawdopodobnie już 1 sierpnia.

Więcej o zestawie znajdziecie na stronie LEGO.

Wszystkie zdjęcia to zdjęcia producenta.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE