spot_img
Strona głównaNewsyWYCOFANIA LEGO lipiec 2022: te zestawy wkrótce wypadną z rynku

WYCOFANIA LEGO lipiec 2022: te zestawy wkrótce wypadną z rynku

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na „emeryturę” odejdzie 20 setów. Które z nich rozważyć jako inwestycję lub po prostu dołączyć do swojej kolekcji zanim ceny poszybują w górę? O tym w poniższym zestawieniu „Wycofania LEGO lipiec 2022”.

Lista setów, które najpóźniej w lipcu zostaną wycofane zmieniła się nieco od początku roku. Najważniejszą zmianą jest przedłużenie produkcji zestawu 60198 Pociąg towarowy do 2023 roku. To oznacza, że przez przynajmniej rok będziemy mieli na sklepowych półkach dwa pociągi towarowe, bo w czerwcu pojawił się także set 60336 Pociąg towarowy.

Poniżej lista setów, które mają wypaść w czerwcu/lipcu, wraz z krótkimi komentarzami i linkami do wybranych sklepów. Pamiętajcie, że nie jest to porada inwestycyjna i zakupy robicie na własne ryzyko. Dodatkowo, część z tych zestawów będzie dostępna jeszcze przez jakiś czasu u innych dostawców.

WYCOFANIA LEGO lipiec 2022: seria City

fot. LEGO

1 czerwca na rynku pojawi się nowy pociąg osobowy – 60337 Ekspresowy pociąg pasażerski. Nowy pociąg nie przebija designem starego. Stary możecie kupić za ok. 400 złotych i warto go mieć w swoich zasobach, tym bardziej że wygląda świetnie i sprawdzi się przy budowie makiet miejskich.

To pierwszy raz, gdy wypadają nowi kaskaderzy i ich motocykle. LEGO wprowadza w ich miejsce nowe postacie i nowe maszyny. Można sobie wyobrazić, że fani serii City Stuntz będą chcieli mieć całą kolekcję. Ryzyko jest niewiele, bo próg wejścia to ok. 17-25 złotych.

WYCOFANIA LEGO lipiec lipiec 2022: seria Minecraft

fot. LEGO

Dość fajny zestaw, który możecie mieć za ok. 200 złotych. Set ma trzy poziomy z kilkoma ciekawymi elementami: wodospadem z windą, zapadającymi się torami kolejowymi, spadającymi bryłami ziemi itp. Dodatkowo dwie postacie – Steve i Alex oraz moby z gry: dwa szkielety, kot, owca i krowa. Ten set możecie wziąć pod warunkiem, że jesteście gotowi dłużej czekać na znaczny wzrost.

WYCOFANIA LEGO lipiec 2022: seria NINJAGO

fot. LEGO

Trudno zakładać tutaj szybki zysk, chyba że kupiliście ten set za mniej niż 25 złotych. Teraz jest dostępny za min. 33 złote.

Fajny set pod inwestycje. 283 elementy, w tym aż siedem minifigurek, m.in. złota – Lloyda, a Bolobo, Gravis i Jacob są ekskluzywne dla tego setu. Można go złapać jeszcze czasami za mniej niż 95 złotych.

Kolejny ciekawy zestaw. Aż 729 elementów i siedem minifigurek, w tym Złoty Zane (edycja rocznicowa) i Mezmo (dostępny tylko w dwóch zestawach). Sam pojazd to tak naprawdę cztery pojazdy połączone w jeden. To zapewnia dużo dobrej zabawy dla fanów serii. Ten zestaw możecie wyhaczyć jeszcze czasem za mniej niż 320 złotych.

Ten mech zbiera różne recenzje – od zachwytów, po krytykę. I rzeczywiście nie jest to jakaś wybitna konstrukcja. Ale większość mechów radzi sobie bardzo dobrze po przejściu na emeryturę, a dodatkowo ten set wciąż możecie jakieś 10 złotych poniżej ceny katalogowej.

Idea wyścigówki, która śmiga pod wodą wydaje się absurdalna. I mimo że ten set jest naprawdę konstrukcyjnie udany i ma cztery minifigurki, to nie jest to mój inwestycyjny faworyt.

Przepiękny smok, w który warto zainwestować. Możecie go mieć za ok. 170 złotych, a na Amazonie bywał już taniej. Oczywiście przy 71774 Złoty Ultra Smok Lloyda wygląda jak ubogi krewny, ale nadal uważam, że to będzie inwestycyjny hit.

Spory zestaw (1060 elementów), w tym siedem minifigurek (jedna ekskluzywna). Możecie go mieć za mniej niż 360 złotych.

WYCOFANIA LEGO lipiec 2022: seria Super Mario

fot. LEGO
  • 71367 Yoshi i dom Mario – zestaw rozszerzający – 139,99 zł [Allegro] [Amazon] [LEGO]

Ten zestaw możecie wyhaczyć za znacznie mniej niż cena katalogowa. Niestety ekskluzywna dla niego figurka Yoshiego pojawi się w sierpniu w zestawie 71406 Dom prezentów Yoshiego = zestaw rozszerzający (159,99 zł).

  • 71388 Boss Sumo Bro i przewracana wieża – zestaw dodatkowy – 139,99 zł [Allegro] [Amazon] [LEGO]
  • 71389 Podniebny świat Lakitu – zestaw dodatkowy – 189,99 zł [Allegro] [Amazon] [LEGO]
  • 71390 Walka z Reznorami – zestaw dodatkowy – 329,99 zł [Allegro] [Amazon] [LEGO]
  • 71391 Sterowiec Bowsera – zestaw dodatkowy – 479,99 zł [Allegro] [Amazon] [LEGO]

Wiele osób zastanawia się czy warto. Warto! To najciekawszy z wycofywanych w lipcu zestawów serii Super Mario. Nie dość, że budowla statku jest świetna, to jeszcze ma masę interaktywnych funkcji. Jedynym minusem jest niewielka liczba figurek, ale każda z trzech jest ekskluzywna dla tego zestawu.

Oba te zestawy możecie mieć za 25-30 złotych i każdy z nich powinien po wycofaniu dość szybko dojść do ceny katalogowej.

Ciekawe typy inwestycyjne na ten rok znajdziecie w filmowych podsumowaniach FaniKlockow.pl. Filmiki powstały dwa miesiące temu, a według doniesień z ostatnich dni, produkcja części z poniższych zestawów została przedłużona na kolejny rok, ale i tak znajdziecie tu masę wartościowych typów.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

W artykule są linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE