spot_img
Strona głównaNewsyKlocki w służbie propagandy. Rosyjskie dzieci składają czołgi, okręty i wyrzutnie rakiet

Klocki w służbie propagandy. Rosyjskie dzieci składają czołgi, okręty i wyrzutnie rakiet

Kiedy człowiek myśli, że już go nic nie zaskoczy, to przychodzą Rosjanie… Ich żołnierze rozdają dzieciom klocki z propagandowej serii „Rosyjscy patrioci”.

Portal Nexta opublikował zdjęcia, na którym widać żołnierzy Rosgwardii, którzy wręczają dzieciom rosyjskie klocki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to m.in. wozy do transportu więźniów oraz milicjanci z pałkami, w czasie gdy rosyjscy żołnierze atakują ukraińskie miasta.

I nie są to zestawy, które kojarzymy od duńskiego producenta – z policjantami, którzy z uśmiechem na twarzy łapią nieporadnych bankowych włamywaczy. To sety, które mają jednoznacznie budować wśród nieświadomych dzieciaków przekonanie, że „fajnie” jest w rosyjskich służbach mundurowych. Klocki pochodzą bowiem z limitowanej serii „Rosyjscy patrioci”, przeznaczonej dla… 3- i 4-latków.

Jakby to nie było dość chore, to – jak informuje Polska Agencja Prasowa – w rosyjskich sklepach dużą popularnością cieszą się również klocki z serii militarnej, czyli z wozami opancerzonymi narodowej armii, czołgami czy wyrzutniami rakietowymi. Przejrzałem sporo rosyjskich sklepów i tych zestawów jest masa!

Dodajmy, że wszystkie zestawy są dla dzieci od 4. roku życia. I wszystkie reklamowane są taką samą formułką. Na przykład dla poniższego zestawu brzmi ona:

Za pomocą tego zabawnego zestawu konstrukcyjnego twoje dziecko może złożyć realistyczny model czołgu. Zestaw zainspiruje dziecko do nowych, ekscytujących zabaw i stanie się ozdobą jego kolekcji zabawek. Składając ten zestaw dziecko rozwija: zdolności motoryczne, myślenie, wytrwałość i logikę”.

Poniżej macie grafiki przedstawiające inne „cuda” rosyjskiej myśli prodziecięcej.

 

Każdego dnia w Ukrainie z rąk Rosjan ginie nawet kilkadziesiąt ukraińskich dzieci. Jeżeli chcecie pomóc Ukraińcom, to warto wejść na tę stronę, gdzie jest lista zweryfikowanych zbiórek pieniężnych.

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE