Klocki w służbie propagandy. Rosyjskie dzieci składają czołgi, okręty i wyrzutnie rakiet

Klocki w służbie propagandy. Rosyjskie dzieci składają czołgi, okręty i wyrzutnie rakiet

Kiedy człowiek myśli, że już go nic nie zaskoczy, to przychodzą Rosjanie… Ich żołnierze rozdają dzieciom klocki z propagandowej serii „Rosyjscy patrioci”.

Portal Nexta opublikował zdjęcia, na którym widać żołnierzy Rosgwardii, którzy wręczają dzieciom rosyjskie klocki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to m.in. wozy do transportu więźniów oraz milicjanci z pałkami, w czasie gdy rosyjscy żołnierze atakują ukraińskie miasta.

I nie są to zestawy, które kojarzymy od duńskiego producenta – z policjantami, którzy z uśmiechem na twarzy łapią nieporadnych bankowych włamywaczy. To sety, które mają jednoznacznie budować wśród nieświadomych dzieciaków przekonanie, że „fajnie” jest w rosyjskich służbach mundurowych. Klocki pochodzą bowiem z limitowanej serii „Rosyjscy patrioci”, przeznaczonej dla… 3- i 4-latków.

Jakby to nie było dość chore, to – jak informuje Polska Agencja Prasowa – w rosyjskich sklepach dużą popularnością cieszą się również klocki z serii militarnej, czyli z wozami opancerzonymi narodowej armii, czołgami czy wyrzutniami rakietowymi. Przejrzałem sporo rosyjskich sklepów i tych zestawów jest masa!

Dodajmy, że wszystkie zestawy są dla dzieci od 4. roku życia. I wszystkie reklamowane są taką samą formułką. Na przykład dla poniższego zestawu brzmi ona:

Za pomocą tego zabawnego zestawu konstrukcyjnego twoje dziecko może złożyć realistyczny model czołgu. Zestaw zainspiruje dziecko do nowych, ekscytujących zabaw i stanie się ozdobą jego kolekcji zabawek. Składając ten zestaw dziecko rozwija: zdolności motoryczne, myślenie, wytrwałość i logikę”.

Poniżej macie grafiki przedstawiające inne „cuda” rosyjskiej myśli prodziecięcej.

 

Każdego dnia w Ukrainie z rąk Rosjan ginie nawet kilkadziesiąt ukraińskich dzieci. Jeżeli chcecie pomóc Ukraińcom, to warto wejść na tę stronę, gdzie jest lista zweryfikowanych zbiórek pieniężnych.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *