Wioska wikingów będzie oficjalnym setem LEGO

Wioska wikingów będzie oficjalnym setem LEGO

Wioska wikingów to zwycięzca konkursu „Target x LEGO Ideas!”, który rozpoczął się w maju, a którego wyniki poznaliśmy dzisiaj.

Target x LEGO Ideas! to nowa inicjatywa, którą duński producent klocków realizuje z amerykańską siecią sprzedażową Target. Użytkownicy platformy LEGO Ideas mogli wybierać między trzema projektami: Wioska wikingów, Grywalne pole do minigolfa i Morskie życie.

Wioska zdobyła poparcie 16317 osób, pole do minigolfa – 11575, a Morskie życie – 6732. Na szczęście, współpraca LEGO z Targetem nie dotyczy jedynie amerykańskiego rynku i wybrany zestaw będzie dostępny także w Europie. Jedynym zastrzeżeniem tego fakt, że zestaw, który zwyciężył w głosowaniu, będzie w USA dostępny jako set ekskluzywny dla Targetu.

LEGO nie podaje jeszcze, kiedy set Wioska wikingów wejdzie do produkcji. Wiadomo jednak, że będzie on należał do serii Ideas, będzie dostępny na LEGO.com i u innych sprzedawców.

Wioska wikingów to VII-wieczny kompleks pięciu budowli: kuźni, domu kowala, dużej sali zgromadzeń wikingów, wysokiego budynku świątyni i małej wieży strażniczej, połączonej ze świątynią mostem. Wgląd do nich mamy dzięki zdejmowanym dachom. Set składa się z 2100 elementów, w tym trzech minifigurek. Oczywiście ostateczna forma zestawu zależeć będzie od poprawek naniesionych przez projektantów LEGO.

fot. LEGO
fot. LEGO
fot. LEGO
fot. LEGO

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

2 Comments
  1. XVII wieczny? Rozumiem, że ktoś chciał napisać VII wieczny.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *