spot_img
Strona głównaNewsySą już oficjalne zdjęcia zestawu LEGO Zmechanizowana latarnia (21335)

Są już oficjalne zdjęcia zestawu LEGO Zmechanizowana latarnia (21335)

Duńska firma już oficjalnie udostępniła zestaw LEGO Zmechanizowana latarnia (21335).

Set pojawił się m.in. na polskiej stronie LEGO.

Latarnia jest zbudowana na niebieskiej płytce konstrukcyjnej 32 x 32. Na niej są klockowe: skały, latarnia oraz przylegająca do niej chatka latarnika.

Zestaw ma 54 centymetry wysokości. Jej budowa ma „modułowy” charakter i zawiera cztery piętra (do których dostęp będzie po zdjęciu ścianki) oraz stanowisko z lampą, która rzeczywiście świeci i jednak się obraca! Zestaw zawiera bowiem schowek na baterie (6380609), średni silnik (6290183) i przewód ze światłami (6238858), które zasilają obrotowe światło latarni i świecący kominek w chatce.

Warto podkreślić, że lampa na latarni ma soczewkę Fresnela – to soczewka, która w specyficzny sposób skupia i ukierunkowuje światło, a możecie ją kojarzyć z przejazdów kolejowych, rzutników, starszych reflektorów samochodowych, czy właśnie prawdziwych latarni morskich. W tych ostatnich była stosowana od lat 20. XIX wieku, ponieważ źródła światła potrzebowały ukierunkowania i wzmocnienia, a soczewki Fresnela zapewniały to doskonale (światło latarni było widoczne nawet z dziesięciokrotnie większej odległości). Taką soczewkę zobaczycie np. w latarni w Kołobrzegu.

Wróćmy jednak do zestawu – chatka latarnika nie jest „atrapą”, a w pełni urządzonym domkiem ze zdejmowanym dachem. W środku mamy wiele detali, a nad wejściem napis „Aurora Point”, więc to prawdopodobnie nazwa wysepki. W skale jest też jaskinia, w której znajduje się skrzynia ze skarbem.

W zestawie znajdziemy też dwie minifigurki – latarnika w niebieskim mundurze oraz wioślarki/żeglarki (żony latarnika?) w zielonym stroju na białej łódce. Zarówno minifigurki, jak i łódź w tym kolorze to nowości. Dodatkowo mamy figurki mewy i kota.

fot. LEGO

Set składa się z 2065 elementów. Do sprzedaży trafi 1 września. Cena katalogowa to 1399,99 złotych.

Początkowo będzie udostępniany jedynie na LEGO.com i oficjalnych sklepach duńskiej marki. Po kilku miesiącach ma jednak trafić do szerokiej dystrybucji.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE