Uważajcie na oszusta, który powołuje się na influencerów, by sprzedawać podróbki LEGO

Uważajcie na oszusta, który powołuje się na influencerów, by sprzedawać podróbki LEGO

Od pewnego czasu w mediach społecznościowych działa Piotr Rz., który podpierając się autorytetem kilku osób ze światka LEGO sprzedaje podrabiane klocki.

W komunikacji z użytkownikami grup na Facebooku i na OLX-ie oszust powołuje się na “znajomości” z Łukaszem ze Składam Klocki, Piotrem z fanklockow.pl, czy innymi osobami zaangażowanymi w rozwój polskiej społeczności fanów LEGO. Próbował być aktywny także na naszej stronie na Facebooku, ale dostał bana.

Naturalnie “znajomości”, na które powołuje się oszust, to fikcja, mająca uwiarygodnić oferty sprzedaży “klocków LEGO”, które w praktyce są chińskimi podróbkami. Poniżej macie dwa printscreeny rozmów z naciągaczem.

Wiemy, że część osób podjęło już kroki prawne, aby ukrócić działanie oszusta. Zanim jednak młyny sprawiedliwości go przemielą, warto abyście uważali na tę i inne osoby, które próbują Wam coś “wcisnąć” powołując się na znajomości z aktywnymi w świecie LEGO osobami.

Pamiętajcie, że to są Wasze ciężko zarobione pieniądze, a tak bezwzględni oszuści nie cofną się przed niczym, aby po nie sięgnąć.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *