To będzie przyszły zestaw LEGO Ideas

To będzie przyszły zestaw LEGO Ideas

Poznaliśmy wyniki konkursu Celebrate The Wonder of STEM!, który platforma LEGO Ideas zorganizowała wspólnie z amerykańską siecią sprzedażową Target.

STEM to skrót od angielskich słów “Science, Technology, Engineering, and Mathematics”, czyli nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki. Tego miały dotyczyć zgłaszane do konkursu projekty, które mogły się składać z od 50 do 1000 klocków.

Ostatecznie zwyciężył projekt Daniela Bradley’a z Londynu o nazwie “Nauka jest potęgą”. Założeniem projektanta było przedstawienie możliwie jak największej liczby oblicz nauki. Dlatego mamy tutaj m.in. naukowca badającego ogród kwiatowy i owady, ekonomistę, architekta, rakietę kosmiczną, oraz robota laboratoryjnego. Projekt składa się z 528 klocków.

LEGO nie podaje jeszcze, kiedy wybrany zestaw wejdzie do produkcji. Wiadomo jednak, że będzie on należał do serii Ideas, będzie dostępny na LEGO.com i być może u innych sprzedawców. Z pewnością też zostanie zmodyfikowany przez projektantów LEGO.

Zapowiedzi na 2024 rok znajdziecie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *