Spore zmiany w serii Super Mario już wkrótce!

Spore zmiany w serii Super Mario już wkrótce!

Wiele osób zastanawia się, dlaczego w lipcu LEGO ma wycofać zestawy startowe Super Mario. Znamy prawdopodobną odpowiedź na to pytanie.

Obecnie na rynku są trzy zestawy startowe: LEGO 71360 Przygody z Mario, LEGO 71387 Przygody z Luigim oraz LEGO 71403 Przygody z Peach. Wszystkie mają wypaść z rynku już w lipcu. To potencjalnie duży problem, bo bez nich zabawa zestawami serii Super Mario nie jest w zasadzie możliwa.

Potencjalnym wyjaśnieniem wycofań starterów była plotka o zmianie skali figurek. Jak udało się nam ustalić, przyczyna będzie inna. To interaktywne zabawki, których funkcje wymagają włożenia do figurek dwóch baterii AAA. LEGO chce to zmienić i na rynek wypuścić zestawy startowe zasilane wbudowaną baterią, którą będziemy mogli w prosty sposób doładować kablem USB.

fot. LEGO

To z pewnością ułatwi zabawę zestawami Super Mario, ale nie oznacza totalnej rewolucji dla mimo wszystko dość popularnej w naszym kraju serii. Zestawy z nowym “zasilaniem” Mario, Luigiego i Peach zapewne będą miały nowe numery. Możliwe też, że na rynku pojawi się pakiet trzech postaci w jednym secie.

Co myślicie o tej zmianie?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *