Są pierwsze zdjęcia nowego Ekspresu do Hogwartu

Są pierwsze zdjęcia nowego Ekspresu do Hogwartu

W internecie pojawiły się zdjęcia pudełka zestawu LEGO 76405 Ekspres do Hogwartu. Dzięki nim mamy potwierdzenie wielu wcześniejszych nieoficjalnych doniesień.

Przede wszystkim potwierdza się to, że zestaw jest potężny – tak jak zapowiadano, składa się z 5129 elementów.

W zestawie znajdziemy pociąg, peron i aż 20 minifigurek. Pociąg składa się z charakterystycznej czerwonej lokomotywy, wagonu-węglarki i wagonu osobowego. Skład ma 118 centymetrów długości i 26 centymetrów wysokości. W odróżnieniu od setu 75955 z 2018 roku ten ekspres stoi na torach. Te jednak nigdzie nie prowadzą (albo prowadzą wszędzie – to zależy już od Was).

W wagonie osobowym są trzy przedziały, w których odgrywać będzie można scenki znane z filmów serii HP. W każdym jest też tabliczka z cytatem z przyjaciół Harry’ego. Na pierwszej mamy więc „Czy ktoś widział ropuchę?” (Harmiona Granger), na drugiej – „Myślę, że… ktoś wchodzi na pokład!” (Ron Weasley), a na ostatniej – „Gnębiwtryski! Masz ich pełno w głowie!” (Luna Lovegood).

Peron to oczywiście magiczny peron numer 9 i 3/4 na Stacji King’s Cross w Londynie. Nie jest to jednak niestety zbyt rozbudowana konstrukcja, choć na uwagę zasługują łuki na sklepieniu. Na dole jest kolejna tabliczka, która albo zawiera kolejny cytat, albo opis pociągu – zdjęcia są zbyt słabej jakości by to jednoznacznie rozstrzygnąć.

Minifigurki, które znajdziemy w pudełku to postaci, które nawiązują do konkretnych części sagi o sympatycznym czarodzieju:

  • część 1: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger, konduktor, pani z wózkiem;
  • część 3: Harry Potter, Remus Lupin, Dementor, Ron Weasley i Hermiona Granger;
  • część 6: Harry Potter, Luna Lovegood, Draco Malfoy;
  • część 8: Harry Potter, Ginny Weasley, Albus Severus Potter, Lily Luna Potter, James Sirius Potter i uczeń Hufflepuffu.

Cena katalogowa to prawdopodobnie 499,99 euro, czyli ok. 2350 złotych. Zestaw będzie dostępny jedynie na LEGO.com i w oficjalnych sklepach duńskiej marki.

Planowana premiera to 1 września, choć zestaw na stronie LEGO pojawi się wcześniej.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *