spot_img
Strona głównaNewsyTwierdza Eldorado oficjalnie zaprezentowana

Twierdza Eldorado oficjalnie zaprezentowana

To z pewnością najbardziej wyczekiwany zestaw najbliższych tygodni. Set LEGO 10320 Twierdza Eldorado pojawi się już na początku lipca.

Plotki o zestawie LEGO 10320 Twierdza Eldorado krążyły mniej więcej od końca lutego. Teraz mamy ich potwierdzenie – set jest już na stronie LEGO.

fot. LEGO

Zestaw ma składa się z 2509 elementów, co oznacza, że nowa wersja fortu jest bardziej rozbudowana – oryginał z 1989 roku miał 462 klocki i 8 minifigurek. Jak widać na zdjęciach dużą część klocków pochłonęła skała, która w zestawie sprzed ponad 30 lat stanowił baseplate 2552px3.

fot. LEGO

W nowym zestawie, podobnie jak w oryginale z 1989 roku, mamy osiem minifigurek – dwoje piratów i sześciu żołnierzy Bluecoat. Nowością jest fakt, że są tu też panie. Oprócz twierdzy (o modułowej konstrukcji), mamy także niewielki jednomasztowy statek handlowy. W konfiguracji otwartej fort ma 27 cm wysokości, 70 cm szerokości i 24 cm głębokości.

Są tu także wszystkie akcesoria niezbędne do „pirackiej zabawy”: szkielet, małpa, papuga i krab, działające armaty, mapa skarbów, skrzynie, beczki, worki, muszkiety, miecze, miski, kielichy, butelki, latarnie, klucze do więzienia, garnek do gotowania, biurko, świece i gęsie pióro itp.

Co warte podkreślenia, nie ma żadnych naklejek – wszystkie elementy są nadrukowane.

LEGO 10320 Twierdza Eldorado zadebiutuje 7 lipca (dla klientów VIP – 4 lipca). Polska cena to 1049,99 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE