Twierdza Eldorado oficjalnie zaprezentowana

Twierdza Eldorado oficjalnie zaprezentowana

To z pewnością najbardziej wyczekiwany zestaw najbliższych tygodni. Set LEGO 10320 Twierdza Eldorado pojawi się już na początku lipca.

Plotki o zestawie LEGO 10320 Twierdza Eldorado krążyły mniej więcej od końca lutego. Teraz mamy ich potwierdzenie – set jest już na stronie LEGO.

fot. LEGO

Zestaw ma składa się z 2509 elementów, co oznacza, że nowa wersja fortu jest bardziej rozbudowana – oryginał z 1989 roku miał 462 klocki i 8 minifigurek. Jak widać na zdjęciach dużą część klocków pochłonęła skała, która w zestawie sprzed ponad 30 lat stanowił baseplate 2552px3.

fot. LEGO

W nowym zestawie, podobnie jak w oryginale z 1989 roku, mamy osiem minifigurek – dwoje piratów i sześciu żołnierzy Bluecoat. Nowością jest fakt, że są tu też panie. Oprócz twierdzy (o modułowej konstrukcji), mamy także niewielki jednomasztowy statek handlowy. W konfiguracji otwartej fort ma 27 cm wysokości, 70 cm szerokości i 24 cm głębokości.

Są tu także wszystkie akcesoria niezbędne do “pirackiej zabawy”: szkielet, małpa, papuga i krab, działające armaty, mapa skarbów, skrzynie, beczki, worki, muszkiety, miecze, miski, kielichy, butelki, latarnie, klucze do więzienia, garnek do gotowania, biurko, świece i gęsie pióro itp.

Co warte podkreślenia, nie ma żadnych naklejek – wszystkie elementy są nadrukowane.

LEGO 10320 Twierdza Eldorado zadebiutuje 7 lipca (dla klientów VIP – 4 lipca). Polska cena to 1049,99 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *