spot_img
Strona głównaNewsyRosyjski niedźwiedź nadeptujący na klocek LEGO. Polski ilustrator zbiera pieniądze dla Ukrainy

Rosyjski niedźwiedź nadeptujący na klocek LEGO. Polski ilustrator zbiera pieniądze dla Ukrainy

Wszyscy wiemy, że nadepnięcie na klocek LEGO jest bolesne. To skojarzenie wykorzystał Paweł Jońca, który zaprojektował plakat „Russian bear”. Swoją pracę udostępnił charytatywnie, prosząc o przesyłanie pieniędzy na pomoc dla Ukraińców.

Paweł Jońca to czołowy polski ilustrator i plakacista, który specjalizuje się ilustracji prasowej. Podejmuje głównie tematy społeczne, psychologiczne i te związane z nowymi mediami. W obliczu wojny na Ukrainie zdecydował się wykorzystać swój talent, by zbierać pieniądze dla potrzebujących Ukraińców.

Rosyjski niedźwiedź vs. ukraiński klocek LEGO

Paweł Jońca narysował plakat pt. „Russian bear”, przedstawiający niedźwiedzia nadeptującego na klocek LEGO. Ten niezwykły plakat możecie zdobyć wpłacając dowolną sumę na pomoc Ukrainie w ramach skarbonki „Plakat „Russian bear” dla Ukrainy”. W mailu z podziękowaniem za wsparcie znajdziecie link z plakatem do pobrania w dużej rozdzielczości.

Plakat objęty jest licencją niekomercyjną, co oznacza, że można go np. wydrukować i powiesić w domu, ustawić jako obrazek profilowy, umieścić na tapecie telefonu, nadrukować na własną koszulkę itp.

Paweł Jońca chce zebrać 100 tys. złotych

Cel akcji jest prosty – milion złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga Ukraińcom. 13 marca zebranych było już 129,5 tys. złotych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by tę kwotę podwoić, czy potroić!

Wejdźcie na stronę zbiórki i wpłaćcie dowolną kwotę, by móc korzystać z tej niezwykłej ilustracji. I pamiętajcie – Paweł Jońca poświęcił swój talent i czas, a cel jest bardzo ważny, więc żadnej cebuli – wpłacajcie, pomagajcie i korzystajcie! Ja wpłaciłem.

 

Więcej prac Pawła Jońcy możecie znaleźć na jego stronie internetowej.

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE