Rivendell wreszcie jest i prezentuje się świetnie!

Rivendell wreszcie jest i prezentuje się świetnie!

To najbardziej wyczekiwana premiera ostatnich miesięcy. Wreszcie wiemy, jak wygląda klockowa wersja siedziba elfów z mitologii stworzonej przez J.R.R. Tolkiena. A wygląda fantastycznie!

Projektanci LEGO nie mieli łatwego zadania, bo Rivendell to jedna z piękniejszych lokacji w całym Śródziemiu, fantastycznie ukazana między innymi w Hobbicie. Ale trzeba przyznać, że LEGO dało radę!

LEGO 10316 WŁADCA PIERŚCIENI: RIVENDELL

Zestaw LEGO 10316 WŁADCA PIERŚCIENI: RIVENDELL składa się z 6167 klocków. To rozbudowana „diorama” prezentująca siedzibę elfów. Zestaw ma 39 cm wysokości, 75 cm szerokości i 50 cm głębokości i jest podzielony na trzy sekcje: wieżę (z pięcioma posągami), główny budynek z sypialnią Forda, gabinetem Elronda i krągiem rady (w którym drużyna dyskutuje jak zniszczyć pierścień), oraz altanę z rzeką i kamiennym mostem. W skale pod altaną znajduje się zbrojownia elfów. Do tego mamy kilka podkreślających klimat Rivendell drzew.

Zarówno fani LEGO, jak i Władcy Pierścieni odnajdą kilka nowych elementów LEGO ze świata Śródziemia, w tym: miecz Bilbo „Żądło”, rozbite odłamki Narsila, miecz strażnika Aragorna, miecz Boromira, a także liczne topory krasnoludów i elfickie ostrza, dzięki którym Bractwo będzie dobrze uzbrojone na czekającej je wyprawie.

W zestawie mamy 15 figurek – dziewięciu członków Drużyny Pierścienia: Gandalf Szary, czterej hobbici (Frodo, Sam, Merriadoc „Merry” Brandybuck i Peregrin „Pippin” Took), Legolas, Gimli, Boromir i Aragorn. Dołączają do nich minifigurki: Elronda, Arweny, Bilba Bagginsa, a także dodatkowe elfy i krasnolud (Gloin).

fot. LEGO

Zestaw zadebiutuje oficjalnie 8 marca (5 marca dla VIP-ów). Cena katalogowa to 2399,99 złotych. Póki co, nie ma informacji, aby ten zestaw miał trafić do szerszej dystrybucji.

Ważna informacja dla planujących wczesny zakup – od 5 do 7 marca klienci VIP przy zakupie tego setu dostaną za free zestaw LEGO 40630 Frodo i Gollum (69,99 zł).

Więcej na stronie LEGO. Co tu dużo pisać – Rivendell, my precioussssss!

Władca Pierścieni powrócił

To już czwarta premiera z uniwersum Władcy Pierścieni. W styczniu zadebiutowały trzy zestawy BrickHeadz:

Pod koniec tego lub na początku przyszłego roku wydany ma być również set prezentujący Barad-Dur, czyli siedzibę Saurona. Według nieoficjalnych informacji zestaw ma mieć nieco ponad 80 cm wysokości, na szczycie oko Saurona, a w środku – lochy i zbrojownię. Liczba elementów ma przekroczyć 4 tysiące. Prawdopodobna cena to ok. 400-450 dolarów, czyli 1,7-1,9 tys. złotych.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *