spot_img
Strona głównaNewsyLEGO Atak giganotozaura i terizinozaura. Co już wiemy?

LEGO Atak giganotozaura i terizinozaura. Co już wiemy?

Zestaw 76949 LEGO Atak giganotozaura i terizinozaura to wciąż teoretycznie niewiadoma. Set ma być ostatnim z 11 (licząc Duplo) z serii Jurassic World, które pojawią się w sklepach w połowie kwietnia. Dzięki zdjęciom internautów możemy już z dużą pewnością powiedzieć, co znajdziemy w pudełku.

Kilka dni temu pojawiły się zdjęcia pokazujące fragment instrukcji budowania terizinozaura z tego setu, który miał być ponad cztery razy większy niż standardowa minifigurka. Fotki pudełka, które zaczęły krążyć w środę na Instagramie potwierdzają, że figurka będzie potężna, ale giganotozaur… jeszcze większy!

Co widać na zdjęciach?

Zdecydowana większość nowych setów ma związek z nowym, planowanym na czerwiec filmem „Jurassic World Dominion”. Tak jest także w przypadku zestawu 76949.

Na facebookowej grupie Paddock 9 Collecting ukazały się zdjęcia pudełka tego zestawu na sklepowej półce. Nie jest to wprawdzie oficjalne potwierdzenie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że dokładnie tak będzie wyglądał ten set. Tak, czyli jak?

W pudełku znajdziemy dwie figurki dinozaurów – giganotozaura i terizinozaura. Obie są naprawdę duże, a to wprost nawiązanie do filmu, w którym oba zwierzaki będą odgrywać ważne role. Giganotozaur jest zaprojektowany całkowicie od nowa. W przypadku terizinozaura korpus (jeżeli tak można określić tę część dinozaura) do złudzenia przypomina korpus indoraptora z zestawu 75930 Jurassic World – Atak indoraptora z roku 2018. Jedyna zauważalna różnica to inne malowanie.

76949 LEGO Atak giganotozaura i terizinozaura
Zdjęcie przedniej części pudełka. (fot. Paddock 9 Collecting)
76949 LEGO Atak giganotozaura i terizinozaura
Zdjęcie tylnej części pudełka. (fot. Paddock 9 Collecting)

W zestawie będzie sześć minifigurek: dr Ellie Sattler, Owena Grady’ego, Claire Dearing i Kayli Watts, Alana Granta i dr Henry’ego Wu. Grant i Wu mają być figurkami ekskluzywnymi. Dodatkowo, pilotka Watts i dr Wu będą pierwszymi wersjami tych postaci z LEGO, co jest dość oczywiste w przypadku Watts, bo to nowa postać w tej filmowej serii. Nie znam scenariusza, ale moim zdaniem dr Wu zostanie pożarty, a Watts odleci samolotem i potem… zostanie pożarta.

Minifigurki umieścić będziemy mogli w dwupiętrowej placówce badawczej, punkcie obserwacyjnym, helikopterze i quadzie. Szczególnie ciekawe wygląda punkt obserwacyjny.

LEGO Atak giganotozaura i terizinozaura – cena

76949 będzie największym z 11 nowych setów Jurrasic World, które 17 kwietnia pojawią na rynku. Będzie składał się z 810 elementów. Kosztować ma 119,99 euro, czyli ok. 566 zł. Ma być dla dzieci od 9. roku życia, ale dzieci po 18-tce też pewnie po niego chętnie sięgną.

Oto wszystkie nowe sety tej serii, które będą miały premierę w kwietniu:

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Jurassic World. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE