spot_img
Strona głównaNewsyLEGO CON 2022. Sanctum Sanctorum, zamek i Galaxy Explorer potwierdzone!

LEGO CON 2022. Sanctum Sanctorum, zamek i Galaxy Explorer potwierdzone!

Trwa LEGO CON 2022. Jakie premiery mamy już za sobą?

76218 Sanctum Sanctorum

Pierwszą premierą jest Sanctum Sanctorum z uniwersum Marvela. Zestaw składa się z 2708 elementów i zawiera aż 9 minifigurek. Sam budynek ma trzy piętra.

fot. Youtube

10497 Galaxy Explorer

A Zestaw LEGO 10497 Galaxy Explorer ma być reedycją setu 928 Space Cruiser And Moonbase z 1979 roku (w USA wydany był w 1978 roku z numerem 497). Niestety, nie otrzymamy tutaj prawdopodobnie płaty bazowej w wersji 3D i zbudowanej na niej bazy kosmicznej/wieżyczki z nadajnikiem. Możliwe, że reedycja obejmie jedynie samego Galaxy Explorera. W zamian jednak statek kosmiczny ma być bardziej rozbudowaną konstrukcją i mieć ok. 30-33 centymetry szerokości i aż ok. 52 cm długości. Jak w oryginale, w tylnej jego części (po otwarciu wrót) będzie miejsce na kosmiczny łazik.

W zestawie mają być też – jak w zestawie z 1979 roku – cztery minifigurki astronautów – dwóch w klasycznych białych skafandrach i dwóch w czerwonych. Zestaw ma składać się z 1254 elementów i kosztować ok. 510 złotych. Premiery spodziewać się możemy najwcześniej w sierpniu.

fot. Youtube

10305 Knight’s Castle

Dotychczas znana była potencjalna data premiery LEGO 10305 Knight’s Castle – sierpień oraz cena – ok. 1700 złotych. Wiadomo już, że poza samym murem i trzema wieżyczkami, znajdzie się w nim łącznie ok. 15 pomieszczeń, m.in. loch, zbrojownia, młyn, kuchnia, skarbiec, jadalnia i komnata królowej.

Brama zamkowa ma być wzorowana na tej z zamku z zestawu 6080 z 1984 roku. Nad podnoszoną bramą mają się więc znaleźć herby Rycerzy Lwa. Do niej dostaniemy się po niewielkim wzgórzu i przez zwodzony most.

W zestawie ma być aż 20 minifigurek, m.in. dwórka, młodego strażnika, chłopiec i farmer w niebieskim wdzianku, siedzący na wozie, do którego zaprzęgnięto wołu.

W zestawie znajdą się również trzy konie, krowa/wół, owca, a także cała masa mieczy, toporów, maczug, włóczni, łuków, tarcz, hełmów, napierśników itp. Do tego także m.in. lutnia, bęben i kilka flag.

fot. Youtube
fot. Youtube

Co jeszcze w programie?

W czasie wydarzenia zaprezentowana ma też zostać nowa seria – Avatar. Nie wiemy jeszcze, czy oznacza to jednocześnie prezentację dwóch zestawów (jak donoszą niektóre źródła) z tej serii. Jednym z nich miałby być zestaw BrickHeadz zawierający ludzką postać Jake’a Sully’ego i jego avatarową wersję.

Program zawiera także kilka dość tajemniczych zapowiedzi, jak np. „Ninjago – getting ready for a grand finale”, czyli „przygotowania do wielkiego finału Ninjago”, czy „Star Wars – unprecedented behind-the-scenes access”, czyli „Star Wars – wyjątkowy dostęp do kulis”. Co oznaczają? Musimy poczekać do wydarzenia.

Z ciekawszych punktów są m.in. zapowiedzi: nowej serii LEGO (możliwe, że będzie to po prostu prezentacja Icons, która zastąpiła serię Expert Creator), nowych przygód LEGO Friends (czyli albo nowe sety, albo nowe postaci) i Super Mario (nowe postaci).

LEGO CON 2022 - program
fot. LEGO

 

**

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE