spot_img
Strona głównaNewsyFani klocków wspierają WOŚP

Fani klocków wspierają WOŚP [AKTUALIZACJA]

Jak co roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, i jak co roku grają z nią także fani klocków. W tym roku przygotowali sporo atrakcji.

Tegoroczny 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Na Allegro trwają już jednak licytacje fajnych fantów, z których dochód trafi na konto fundacji Jurka Owsiaka.

Dla fanów klocków to okazja do zdobycia często unikalnych zestawów i minifigurek. Co znajdziemy wśród aukcji?

Aktywne licytacje

Mateusz Wawrowski z Z klocków zbudowane już od ośmiu lat gra z WOŚP i proponuje autorskie, unikalne konstrukcje. W tym roku wystawił na aukcje m.in. dwa modele ambulansów i kalendarz – wszystko z podpisami Jurka Owsiaka. Żółtą karetkę z LEGO, która jest miniaturą prawdziwego ambulansu, który trafił od WOŚP do Ukrainy, możecie zdobyć tutaj>>. Świetny model karetki neonatologicznej Volkswagen Crafter z 300 klocków możecie wylicytować tutaj>>. Unikatowy kalendarz „Z klocków zbudowane” jest do zgarnięcia tutaj>>.

Inne propozycje Mateusza Wawrowskiego na tegoroczny finał WOŚP to: świetny model tramwaju na przystanku (licytacja tutaj>>), minifigurka Huberta Hurkacza na niewielkiej dioramie z autografem tenisisty (tutaj>>), oraz zestaw umożliwiający budowę modelu myjni samochodowej (tutaj>>).

Kamil „MOCarny” Banasik przygotował dwie aukcje. Na pierwszej jest minizestaw z LEGO wraz z podpisem Jurka Owsiaka oraz hologramowym certyfikatem Fundacji WOŚP. Składa się on z minifigurki z nadrukowanym serduszkiem na torsie, serca WOŚP z klocków oraz nadrukiem logo 31. Finału WOŚP. A wszystko to na czarnej podstawce z podpisem Jurka Owsiaka. Tę aukcję znajdziecie tutaj>>. Drugi secik to ustawione na podstawce serduszko WOŚP z czterema kafelkami z nadrukowanymi logiem 31. Finału, na którym podpisał się Jurek Owsiak. Możecie je zdobyć tutaj>>.

Znany dziennikarz Marcin Prokop wystawił na licytację makietę sceny programu „Mam Talent!” wykonaną z klocków. Diorama odwzorowuje studio programu, jurorów, prowadzących i uczestników. Możecie ją zdobyć tutaj>>.

Fundacja JRbricks wystawiła na licytację przygotowane przez siebie figurki, m.in. lorda Tadko Doicia. Jeżeli z kimś się Wam kojarzy, że to zapewne przez przypadek. Możecie je zdobyć m.in. tutaj>>. Wspólnie z Felix Felicis fundacja opublikowała też licytacje z minifigurkami Harry’ego Pottera. Do zgarnięcia się m.in. tutaj>>.

Promoklocki.pl zapraszają do licytacji dwóch niezbędników fanów LEGO, w których znajdziecie: maskotkę LEGO CLASSIC, książkę „LEGO Star Wars Yoda’s Galaxy Atlas” Simona Hugo i kalendarz ścienny na 2023 rok LEGO Minifigures. Możecie je zdobyć tutaj>> i tutaj>>.

Bartosz Matkowski z charActer fC przygotował na licytację obraz przedstawiający Jurka Owsiaka jako minifigurkę LEGO, podpisany odręcznie przez Jurka Owsiaka! Możecie go wylicytować tutaj>>.

Więcej aukcji klocków, z których dochód pójdzie na WOŚP znajdziecie tutaj>>.

Zakończone licytacje

Michał Turzański wystawił miniaturową, zaprojektowaną przez siebie, panoramę Krakowa z LEGO. Model ma wymiary podstawy ok. 25 x 7 cm i jest zbudowany z kilkuset nowych klocków. Przedstawia: Bramę Floriańską, Kościół Mariacki, Sukiennice z dorożką, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę na Wawelu oraz Smoka Wawelskiego. Sprzedano ją za 2225 zł.

Łukasz ze Składam Klocki zaoferował „Pana Składam Klocki”. To minifigurka z unikalnym printem, wydrukowana w drukarce w sklepie Lego. Licytacja już się zakończyła. Figurka została sprzedana za 470 złotych.

Piotr „Brewa” Brewczyński z FanKlockow.pl wystawił unikatowy zestaw LEGO 40489 Salon Pana i Pani Mikołajowej. Miał to być GwP w grudniu roku 2022, ale nigdy nie trafił do sklepów. Zestaw został sprzedany za 3100 zł.

Ciocia od Klocków i Grzegorz Rytko wystawili wspólnie unikatową klawiaturę Melgeek PIXEL. Jest ona wykonana z klocków inspirowanych LEGO, które są kompatybilne z oryginałami. Klawiatura została sprzedana za 5100 zł.

Fabricka ofiarowała na licytację kolekcjonerską minifigurkę królowej Amidali (SW0387). Została sprzedana za 1200 złotych.

Redakcja „iMagazine” przeznaczyła na WOŚP wycofany w zeszłym roku set LEGO 10284 Camp Nou – FC Barcelona. Został sprzedany za 1850 zł.

Od nas na rzecz WOŚP powędrował zestaw LEGO 42115 Lamborghini Sian FKP 37. Licytację wygrał Pan Piotr, który wyłożył 2025 złotych, czyli znacznie więcej niż cena rynkowa. Dziękujemy!

Siema!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY
    • Dzięki za uwagę! Prof. Miodek trzyma się konserwatywnej, utrwalonej przez ostatnie dziesięciolecia zasady. Niepotrzebnie. Obie formy są poprawne, a przyimek „do” – ze względu na sytuację polityczną – postrzegany jest jako przejaw szacunku dla mieszkających w PL Ukraińców. I dlatego tę właśnie formę przyjęliśmy w artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE