Trzy kolejne zestawy na stulecie Disney'a zaprezentowane

Trzy kolejne zestawy na stulecie Disney'a zaprezentowane

W marcu zadebiutują trzy zestawy BrickHeadz z okazji stulecia The Walt Disney Company. Zapowiadają się znakomicie!

Do zapowiedzianej na luty premiery zestawu LEGO 40622 Disney – 100. urodziny (179,99 zł) doszły trzy kolejne sety z okazji stulecia firmy Disney’a. To zestawy serii BrickHeadz – tym razem pary z bajkowo-filmowego uniwersum:

Sety mają oficjalnie zadebiutować 1 marca.

LEGO 40619 EVE i Wall E

Zestaw LEGO 40619 EVE i Wall-E składa się z 155 elementów i będzie najmniejszym z marcowych premier. Dlatego też jego cena ma być niższa niż pozostałych dwóch nowości. Prezentuje dwa roboty z filmu Pixara z 2008 roku. I zapewne dlatego ich bryła różni się znacząco od „kwadratowych” brył pozostałych BrickHeadzów. Wall-E ma 5 cm wysokości, a EVE – 8 centymetrów.

fot. LEGO

LEGO 40620 Cruella i Diabolina

Zestaw LEGO 40620 Cruella i Diabolina składa się z 320 elementów. Będziemy mogli z nich zbudować dwa damskie czarne charaktery Disney’a – Cruellę z filmu o 101 dalmatyńczykach i Diabolinę z filmowego hitu z Angeliną Jolie. Obie panie są utrzymane w charakterystycznym dla BrickHeadz stylu, co jeszcze szczególnie smutne w przypadku Angeliny (mimo że efekt i tak jest znakomity!). Cruella De Mon ma 8 cm wysokości, a Diabolina – 9 cm.

fot. LEGO

LEGO 40621 Vaiana i Merida

Set LEGO 40621 Vaiana i Merida składa się z aż 410 elementów i prezentuje kolejne dwie bohaterki Disney’a – tym razem pozytywne. Po wybudowaniu figurki Vaiany i Meridy mają po 8 cm wysokości.

fot. LEGO

Cztery powyższe zestawy to zaledwie początek setów przewidzianych na ten rok z okazji stulecia Disney’a. Wiadomo już m.in. że w maju zadebiutować ma seria 18 tematycznych minifigurek (set 71038). Więcej o nich przeczytacie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *