Alfabet Braille'a w wersji klockowej

Alfabet Braille'a w wersji klockowej

Zestawy LEGO 40655 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet francuski oraz LEGO 40656 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet angielski będą dostępne od 1 września. Niestety nie wiadomo, czy w Polsce.

Idea jest prosta. Klocki z różnymi kombinacjami do sześciu pinów symbolizują – jak w alfabecie Braille’a – litery i cyfry. Można z nich układać dowolną treść.

Zestawy zawierają 284 klocki z cyframi i literami alfabetu Braille’a angielskiego lub francuskiego oraz dwie szare płytki konstrukcyjne do zbudowania. W zabawie pomaga specjalna aplikacja na telefon.

Set LEGO 40655 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet francuski kosztuje 80 euro, a LEGO 40656 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet angielski – 80 funtów.

Na początku 2024 roku mają pojawić się kolejne wersje językowe tego zestawu – niemiecka, włoska i hiszpańska. Niestety, nie ma informacji o języku polskim. Nie wiadomo też, czy pozostałe wersje językowe będą do kupienia w Polsce.

Warto wspomnieć, że to nie jest pierwsza inicjatywa LEGO skierowana do dzieci niedowidzących lub niewidomych. Od trzech lat LEGO bezpłatnie udostępnia klocki z alfabetem Braille’a jednostkom oświatowym czy pomocowym. Można je zamówić na stronie legobraillebricks.com.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *