spot_img
Strona głównaNewsyAlfabet Braille'a w wersji klockowej

Alfabet Braille’a w wersji klockowej

Zestawy LEGO 40655 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet francuski oraz LEGO 40656 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet angielski będą dostępne od 1 września. Niestety nie wiadomo, czy w Polsce.

Idea jest prosta. Klocki z różnymi kombinacjami do sześciu pinów symbolizują – jak w alfabecie Braille’a – litery i cyfry. Można z nich układać dowolną treść.

Zestawy zawierają 284 klocki z cyframi i literami alfabetu Braille’a angielskiego lub francuskiego oraz dwie szare płytki konstrukcyjne do zbudowania. W zabawie pomaga specjalna aplikacja na telefon.

Set LEGO 40655 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet francuski kosztuje 80 euro, a LEGO 40656 Zabawa alfabetem Braille’a – alfabet angielski – 80 funtów.

Na początku 2024 roku mają pojawić się kolejne wersje językowe tego zestawu – niemiecka, włoska i hiszpańska. Niestety, nie ma informacji o języku polskim. Nie wiadomo też, czy pozostałe wersje językowe będą do kupienia w Polsce.

Warto wspomnieć, że to nie jest pierwsza inicjatywa LEGO skierowana do dzieci niedowidzących lub niewidomych. Od trzech lat LEGO bezpłatnie udostępnia klocki z alfabetem Braille’a jednostkom oświatowym czy pomocowym. Można je zamówić na stronie legobraillebricks.com.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE