Zestaw LEGO Atari 2600 w sprzedaży od 1 sierpnia

Zestaw LEGO Atari 2600 w sprzedaży od 1 sierpnia

Na stronie duńskiego koncernu pojawiły się już zdjęcia i opis zestawu z serii Icons LEGO Atari 2600 (10306). Czy klockowa wersja konsoli znajdzie fanów?

Ta konsola ukazała się na rynku w 1977 roku jako Atari VCS i po pięciu latach została przemianowana na Atari 2600. Na świecie sprzedano ok. 30 milionów jej sztuk. W Polsce nie była bardzo popularna – u nas królowały Atari 65XE. Tego modelu „komputerów” japońskiej marki w kraju nad Wisłą sprzedano najwięcej.

Klockowy zestaw wizualnie dość dobrze odtwarza wygląd oryginalnej konsoli. Po zbudowaniu ma 8 cm wysokości, 33 cm szerokości i 22 cm głębokości. Tym razem konstruktorzy LEGO zadbali o to, żeby fani mieli więcej zabawy niż sama konstrukcja. Mamy więc kilka retrogadżetów.

LEGO Atari 2600
fot. LEGO

W zestawie są przede wszystkim trzy kartridże z grami retro – Asteroids, Adventure i Centipede. Można je wsunąć w slot – jak w prawdziwej konsoli, ale jak łatwo się domyślić, nic się wówczas nie wydarzy. Tu jednak jest niespodzianka – każdy z tych kartridży można przerobić na scenki inspirowane grami, które “zawierają” – statek kosmiczny strzelający w asteroidy (Asteroids), zamek (Adventure) oraz stonogę z grzybowymi budynkami (Centipede).

Sama konsola także zawiera niespodziankę – po odsunięciu klapki mamy scenkę przedstawiającą dziecko grające w Asteroids w pokoju z lat 80. XX wieku, w którym znajdziemy klasyczny telewizor, boom box, plakaty, stary telefon i wrotki.

W zestawie są też joystick oraz stojak na kartridże.

Zestaw LEGO Atari 2600 (10306) składa się z 2532 elementów. Według wcześniejszych doniesień, jego cena katalogowa miała nie przekroczyć 900 złotych, a kosztuje… 1149,99 złotych. Premiera 1 sierpnia.

Więcej informacji na stronie LEGO.com.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *