Zestaw 21337 Piłkarzyki już oficjalnie na stronie LEGO

Zestaw 21337 Piłkarzyki już oficjalnie na stronie LEGO

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne potwierdzenie. Na stronie duńskiego producenta klocków pojawił się zestaw serii Ideas LEGO 21337 Piłkarzyki.

Niestety, potwierdziło się to, o czym informowaliśmy. Zestaw opublikowany na stronie LEGO jest znacznie mniejszy niż zgłoszony do LEGO Ideas projekt Donáta Fehéváriego. Oryginalny pomysł zakładał, że stół będzie miał 55 cm długości i 30 cm szerokości, a wymiary ostatecznego zestawu to 15 cm wysokości, 41 cm szerokości i 29 cm głębokości.

Na zdjęciach widać, że to po prostu bardzo mała zabawka dla dzieci, bo dorośli będą mieli problem, by w ogóle manewrować piłkarzykami.

fot. LEGO

Zmniejszenie zestawu spowodowało, że wprawdzie mamy w drużynie 11 zawodników, ale grać jednocześnie może jedynie pięciu z nich. Figurki znajdują się na dwóch prowadnicach – na jednej są minifigurki bramkarza i dwu obrońców, a na drugiej – dwóch atakujących.

fot. LEGO

W zestawie są 22 minifigurki, po 11 do każdej drużyny, oraz 44 różne głowy i 43 fryzury, dzięki którym można zmieniać zawodników i zawodniczek.

fot. LEGO

Wynik rozgrywki możemy śledzić na licznikach punktów w dwóch kolorach, które znajdują się za bramkami po obu stronach stołu.

Zestaw składa się z 2339 elementów. Cena katalogowa to 1199,99 zł. Będzie dostępny od 1 listopada. Więcej znajdziecie na stronie LEGO.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *