spot_img
Strona głównaWydarzeniaZbudują z LEGO rampę dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Zbudują z LEGO rampę dla osób z niepełnosprawnością ruchową

W Szczecinie trwa zbiórka klocków LEGO, z których zbudowana zostanie rampa dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i z ograniczeniami ruchowymi.

Wytrzymałość klocków LEGO jest już niemal legendarna. Na ciekawy pomysł, jak ją wykorzystać wpadły osoby związane z akcją Budujemy Dostępność. Dwa lata temu zbudowały rampę dla osób z niepełnosprawnościami w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie.

Jej wymiary to 150 cm x 90 cm. Klocki zostały sklejone ośmioma kilogramami kleju montażowego. Galerię z budowy rampy możecie zobaczyć tutaj>>.

Tym razem podobną rampę chcą zbudować dla Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Szczecinie. Potrzebne są większe klocki, m.in. serii Duplo.

Jeżeli macie starsze klocki, które się już Wam nie przydadzą i możecie wesprzeć tę inicjatywę, to warto skontaktować się z organizatorami poprzez media społecznościowe Budujemy Dostępność, lub mailowo budujemydostepnosc@laznia.org.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE