Wszystkie zestawy Harry Potter już na stronie LEGO

Wszystkie zestawy Harry Potter już na stronie LEGO

Na stronie Duńczyków pojawił się komplet dziewięciu zestawów, które zadebiutują już 1 czerwca. Poznaliśmy m.in. ceny.

Nowości LEGO z małym czarownikiem zawsze wywołują sporo emocji. Co zatem przygotowało dla nas LEGO na czerwiec?

Ekspres do Hogwartu

fot. LEGO

Zestaw LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu i stacja Hogsmeade składa się z 1074 elementów i będzie kosztować 619,99 złotych. Set prezentuje scenkę przybycia uczniów ekspresem z Hogwartu na stację Hogsmeade.

Model ekspresu z Hogwartu zawiera lokomotywę, wagon na węgiel, dwa wagony pasażerskie (z otwieranymi dachami) i wózek ze słodkościami czarownicy. Ma 59 cm długości, 6 cm szerokości i 8 cm wysokości. Porusza się po torach.

Stacja Hogsmeade obejmuje kasę biletową, Sowią Pocztę, toaletę i peron oraz wiele detali, m.in. pudełko fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta i rodzinny album ze zdjęciami, który Hagrid daje Harry’emu. Jest tu także drogowskaz do zbudowania ze wskazówkami dojazdu do Hogsmeade i Hogwartu.

Zestaw zawiera osiem minifigurek. Są to: Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger, Draco Malfoy™, Lee Jordan (pierwsza minifigurka tej postaci!), Rubeus Hagrid, pani z wózkiem i konduktor.

fot. LEGO

LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu i stacja Hogsmeade jest 11. setem prezentującym słynny pociąg – o poprzednich przeczytacie tutaj>>.

Expecto Patronum

Set LEGO 76414 Expecto Patronum składa się z 754 elementów i kosztuje 319,99 zł. To model wystawowy 2 w 1, co oznacza, że z klocków można zbudować zarówno patronusa pod postacią jelenia, jak i wilczego patronusa profesora Remusa Lupina. Model patronusa-jelenia ma 29 cm wysokości, 22 cm długości i 11 cm szerokości.

Każdy model ma przezroczyste, jasnoniebieskie elementy, ruchome nogi oraz podstawkę z plakietką i miejscem na minifigurkę.

Zestaw zawiera minifigurki Remusa Lupina i Harry’ego Pottera z różdżką, a także elementy tworzące efekt rzucania zaklęcia.

Bitwa o Hogwart

fot. LEGO

Zestaw LEGO 76415 Bitwa o Hogwart składa się z 728 elementów i kosztuje 399,99 zł.

To część zamku Hogwart, którą można zburzyć podczas bitew między Voldemortem a Harrym Potterem na dziedzińcu. To też nawiązanie do kulminacyjnej sceny z filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2”. Moduły zamku można również przestawiać.

Mamy tu sześć minifigurek: Harry Potter i Voldemort z różdżkami, Neville Longbottom z mieczem Gryffindora, Scabior, Molly Weasley i Bellatrix Lestrange. Zestaw zawiera również figurkę Nagini.

Quidditch – kufer

fot. LEGO

Zestaw LEGO 76416 Quidditch – kufer składa się z 599 elementów i kosztuje katalogowo 319,99 zł. Kufer ma 18 cm wysokości, 18 cm szerokości i 11 cm głębokości.

To zestaw, który umożliwia rozegranie na boisku słynnej w uniwersum HP gry. Rozgrywka w quidditcha odbywa się w trzech konkurencjach: strzelaniu kaflem przez bramki, rzucaniu tłuczkami w pałkarza i łapaniu złoty znicz. Do zdobycia jest oczywiście Puchar Domów.

Mamy tu 4 minifigurki – Harry Potter, Draco Malfoy, Cedric Diggory i Cho Chang. Do tego jest możliwość stworzenia własnych zawodników, ponieważ w zestawie jest 10 głów w 6 kolorach skóry i 10 klocków z włosami. Zestaw zawiera również Złoty Znicz, kafla, dwie miotły, dwa tłuczki, dwie pałki, puchar oraz sztandary domów Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu i Hufflepuffu.

Zgredek

LEGO 76421 Zgredek
fot. LEGO

Zestaw LEGO 76421 Skrzat Domowy Zgredek składa się z 403 elementów i kosztuje 139,99 zł.

Figurka ma ruchome ręce, dłonie, szyję, a nawet uszy. Poza stojącym na podstawce skrzatem w zestawie mamy też akcesoria – lewitujący tort, skarpetę i księgę, której autorem jest Tom Marvolo Riddle – Voldemor.

Magiczne dowcipy Weasleyów

fot. LEGO

Zestaw LEGO 76422 Ulica Pokątna: Magiczne dowcipy Weasleyów kosztuje katalogowo 459,99 zł i można go zamawiać w przedsprzedaży.

Z klocków zbudujemy modele dwupoziomowego sklepu z akcesoriami do żartów rodziny Weasleyów (21 cm wysokości, 17 cm szerokości i 16 cm głębokości) i Sowiego Urzędu Pocztowego. Sklep z żartami zawiera cukierki wymiotki, peruwiański proszek natychmiastowej ciemności, krwotoczki truskawkowe, omdlejki grylażowane, karmelki gorączkowe i inne ozdobne pudełka do zbudowania. Sowia Poczta ma funkcję zrzucania listów.

fot. LEGO

Zestaw zawiera siedem minifigurek (Ginny Weasley, Ron Weasley, Fred Weasley, George Weasley, Romilda Vane, Lavender Brown i pracownik Sowiej Poczty) i figurkę sowy, a także akcesoria: puszka pigmejskiego, zębate frisbee i list, dzięki którym dzieci mogą odtwarzać sceny z filmów i odgrywać własne magiczne historie.

3 BrickHeadzy

Pierwszego czerwca pojawią się trzy sety z parami postaci, które znamy z filmów o młodym czarodzieju:

Zestawy te kosztować będą 89,99 zł i będą ekskluzywne, czyli dostępne tylko na stronie LEGO i w stacjonarnych sklepach Duńczyków.

Wszystkie powyższe sety mają zadebiutować już 1 czerwca.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *