Wszystkie wieże Avengersów od LEGO

Wszystkie wieże Avengersów od LEGO

Zestaw LEGO 76269 Wieża Avengersów jest największą wersją słynnej budowli z uniwersum Marvela. Ale nie jedyną. Co było wcześniej?

Wieża Avengersów to nowojorski budynek należący do Tony’ego Starka. Tu znajduje się siedziba Stark Industries i kwatera Avengersów.

Atak Ultrona na początek

Historia klockowej wersji wieży Angersów rozpoczęła się w 2015 roku. Wówczas na rynku pojawił się zestaw LEGO 76038 Atak na wieżę Avengersów.

fot. LEGO

Składa się on z 511 klocków. Wieża ma 37 cm wysokości i cztery, choć niezbyt rozbudowane kondygnacje. Na parterze mamy salę robotów i salę szpitalną, a wyżej: laboratorium z robotycznymi ramionami, sterownię JARVIS, salon i laboratorium analiz. Na dachu znajdują się balkon i dwa działka, a tuż pod obrotową iglicą – ukryte są dron i dwa kolejne działka. Co ciekawe, niektóre okna mają mechanizm, który “odrzuca” je z budowli, co ma przedstawiać “wybuch” w czasie ataku Ultrona na wieżę.

fot. LEGO

W zestawie jest 5 minifigurek – Iron Man i Thor, a po drugiej stronie – Ultron i dwóch członków Żelaznego Legionu.

Wieża jako GwP

Kolejną wieżę Avengersów dostaliśmy w 2019 roku. Był to zestaw promocyjny LEGO 40334 Wieża Avengersów.

Składa się z 211 elementów i choć mierzy ok. 21 cm to przedstawia bardzo uproszczoną wersję tej budowli. Nie zajrzymy więc do wnętrza, bo… go nie ma. Z ciekawszych elementów mamy drona na przezroczystym klocku oraz unikalną minifigurkę Tony’ego Starka.

Pięć poziomów zabawy

Rok później ukazała się kolejna “poważna” wieża – zestaw LEGO 76166 Walka o Wieżę Avengersów.

fot. LEGO

Tym razem dostaliśmy 685 elementów i pięciopoziomową budowlę o wysokości 44 cm. Wewnątrz jest siedem pomieszczeń – garaż na Sky Cycle Czarnej Wdowy, pomieszczenie reaktora łukowego, zbrojownia, laboratorium techniczne, więzienie oraz dwa balkony (jeden z nich ma opcję “zapadania”).

Otrzymaliśmy też 7 minifigurek – Iron Mana i Czarną Wdowę, którzy walczą z Red Skullem i jego agentami A.I.M. Spektakularna. Do tego są też dwa dodatkowe pancerze Iron Mana: Blazer i Tazer.

fot. LEGO

Dwie wieże – najmniejsza i największa

Kolejną wieżę Avengersów dostaliśmy w zestawie LEGO 76196 Kalendarz adwentowy Avengers z 2021 roku. Miniaturowa budowla miała zaledwie 5 centymetrów wysokości i była dostępna w 19. okienku kalendarza.

fot. LEGO

Po dwóch latach fani Marvela otrzymają zestaw kolekcjonerski 18+. Potężny set LEGO 76269 Wieża Avengersów, który składa się z 5201 elementów. Prezentuje kultową wieżę o wysokości 90 centymetrów, 34 cm szerokości i 25 cm głębokości. Jedna strona budynku i dach są podnoszone, aby umożliwić łatwe zajrzenie do wnętrza.

fot. LEGO

W środku znajdziemy dużo nawiązań do uniwersum Avengersów, m.in. Tesseract, młot Thora, upuszczony pager wzywający Kapitan Marvel, laboratorium, w którym badane jest berło Lokiego, scenkę walki Kapitana Ameryki z samym sobą na szklanych mostkach oraz hangar z Quinjetem.

W zestawie jest aż 31 znanych figurek, w tym: Iron Man, Wong, Kapitan Ameryka, Thor, Ant-Man, Czarna Wdowa, Nick Fury, Hulk, War Machine, Vision, Hawkeye, Wanda Maximoff, Wasp, Agenci Tarczy, Chitauri oraz Kevin Feige (główny producent Marvela).

fot. LEGO

Do tego mamy Lewiatana, Quinjeta i dwa rydwany Chitauri.

Zestaw LEGO 76269 Wieża Avengersów katalogowo kosztuje 2399,99 zł. Zadebiutuje 24 listopada.

Od 24 do 27 listopada za zakup tego zestawu dostaniemy dodatkowo set GwP – LEGO 5008076 Marvel Taxi. W zestawie, który składa się z 150 elementów mamy cztery minifigurki – taksówkarza, Czarną Panterę i dwóch Chitauri.

fot. LEGO

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *