spot_img
Strona głównaNewsyWięcej szczegółów setu z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons

Więcej szczegółów setu z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons

Wkrótce powinien oficjalnie ukazać się zestaw LEGO 21348 Dungeons & Dragons. Mamy pierwsze informacje o różnicach wobec pierwowzoru z platformy Ideas.

Zestaw LEGO 21348 Dungeons & Dragons składa się z 3745 elementów. Zadebiutuje na początku kwietnia. To set, który powstał na konkurs ogłoszony z okazji 50. rocznicy Dungeons & Dragons.

Wygrał go Holender Lucas Bolt (BoltBuilds), który zaprojektował model Dragon’s Keep: Journey’s End. Przedstawia on smoczą twierdzę z wieżą czarodzieja. Stoi ona na skale, w której wydrążony jest loch. Obok znajduje się tawerna. Wewnątrz mamy masę powieszeń, m.in. laboratorium, zbrojownię, a także studnię, kryptę, czy zapadnię. Do tego sześć minifigurek.

W wersji LEGO wprowadzono sporo zmian. Pierwsza, która zwraca uwagę to fakt, że smok, który w projekcie Lucasa jest zielony z bordowymi skrzydłami, w ostatecznym produkcie jest czerwony. Wrażenie robią jego postrzępione, materiałowe, pomarańczowe skrzydła i fajny, długi ogon z czarnymi wypustkami. Niestety łeb smoka jest uproszczony i wygląda gorzej niż pierwowzór. Z pyska wystaje klocek imitujący zianie ogniem. Smok ma ruchome: głowę, ogon, pazury, nogi i szczękę. Mimo uproszczenia głowy, prezentuje się świetnie.

Układ budowli został zachowany – z lewej strony mamy tawernę, a nad nią skałę, na której znajduje się wieża maga. Po prawej stronie stoi wieża z wojownikiem, która jest połączona ze skałą mostem. Na moście są dwa herby, a pod nim kolorowe grzybki, w tym grzyby z klockami głów. W zestawie, tak jak w pierwowzorze, mamy sześć minifigurek, ale różnią się one w znaczący sposób formą od oryginałów. Do tego w pudełku znajdziemy też dwie figurki szkieletów.

Tawerna sprawia wrażenie nieco uproszczonej, ale wygląda naprawdę dobrze. Widoczną różnicą jest zmiana koloru dachu – z bordowego na niebiesko-fioletowy. Nad wejściem do niej wisi szyld z napisem „Inn Plain Sight”, co możemy przetłumaczyć jako „Zajazd na widoku”, ale też zrozumieć jako miejsce, w którym przejrzymy na oczy. Wieża maga wprawdzie różni się nieco od oryginału, to jednak nie są to zmiany, które psują projekt.

Na plus z pewnością jest dodanie Złudnej bestii (ang. Displacer beast), którą widzimy wspinającą się na wieży z wojownikiem po prawej stronie. Teren pod wieżą jest zagospodarowany podobnie – skały, nieco zieleni i drzewo z czarnym pniem.

Obserwator (ang. Beholder) w oryginale granatowy w ostatecznym produkcie jest fioletowy z brązowymi i złotymi klockami. Już nie wygląda jak zła mara, a jak strach z lunaparku. Stoi na przezroczystym klocku, dzięki czemu mamy wrażenie, że się unosi. Fanów gry z pewnością ucieszy dodanie Sowodźwiedzia (ang. Owlbear), którego w oryginalnym projekcie nie było.

Ogólnie set LEGO jest bardziej nasycony kolorami i to może się podobać wielu miłośnikom klocków. Nam jednak oszczędna kolorystyka oryginału i zielony smok bardziej przypadały do gustu.

Zestaw LEGO 21348 Dungeons & Dragons ma zadebiutować 1 kwietnia i kosztować ok. 1450 zł.

Więcej zapowiedzi na 2024 rok znajdziecie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2024.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY
  1. Skąd pochodzą te informacje? Nie ma żadnego linku do źródła i nie mogłem znaleźć ich potwierdzenia w innych zagranicznych serwisach :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE