Walentynki z LEGO. Poradnik zakupowo-miłosny dla facetów

Walentynki z LEGO. Poradnik zakupowo-miłosny dla facetów

Święto zakochanych to coś strasznego okazja do obdarowania ukochanej osoby prezentami. To też niepowtarzalna szansa na wciągnięcie Waszych pań do świata LEGO.

Dziewczyny mają łatwiej – mogą kupić cokolwiek ze znaczkiem LEGO, a my się głupio cieszymy. Zdecydowanie gorzej mają panowie. Oczywiście, jeżeli Wasza ukochana ma ulubioną serię, to temat macie z głowy. W przeciwnym razie zaczynają się schody – trudno bowiem oczekiwać, że wybranka będzie zachwycona Upiornym Jeźdźcem (76245), Młotem Thora (76209) czy Zmiennokształtnym pojazdem sterowanym przez aplikację (42140). To znaczy można oczekiwać, ale warto wcześniej schować w domu ostre przedmioty i spakować walizkę.

Ale spokojnie – jest sporo zestawów, które nie tylko spodobają się Waszym paniom, ale też mogą spowodować, że będą one przychylniej patrzeć na fakt, że wydajecie całe oszczędności na LEGO.

Kwiaty to pewniaki

W Walentynki z pewnością sprawdzą się wszelkie kwiaty. Te z klocków nie tylko prezentują się znakomicie, ale też zapewniają wiele godzin dobrej zabawy. I tu mamy spory wybór, bo LEGO wciąż rozwija swoją kolekcję botaniczną. W jej skład wchodzi już m.in. siedem zestawów serii Icons (w nawiasach są sklepy, w których kupicie je taniej):

Do tego mamy mniejsze sety okolicznościowe, które są dostępne tylko na stronie duńskiego producenta klocków: LEGO 40524 Słoneczniki (59,99 zł), LEGO 40460 Róże (59,99 zł), LEGO 40461 Tulipany (44,99 zł) i LEGO 40646 Żonkile (59,99 zł).

Miłosne sety lub po prostu słodziaki

Kwiatki nie? Okej, zatem wybierzcie zestawy, które wręcz ociekają miłością. Wśród nich jest walentynkowy klasyk – LEGO 40522 Walentynkowe papużki nierozłączki (59,99 zł). Zestaw składa się z 298 klocków, z których można zbudować dwie papużki, które siedzą na gałęzi ozdobionej różowymi serduszkami i kwiatami, a wielkie czerwone serce symbolizuje ich miłość.

Doskonale sprawdzi się też set LEGO 40638 Ozdoba w kształcie serca (59,99 zł), który składa się z 254 klocków. Dzięki wieszakowi klockowe serducho o wymiarach 19 x 20 cm powiesić można w oknie, czy na ścianie.

Jeżeli chcecie zagrać ostrzej, to polecamy zestaw LEGO 40639 Ptasie gniazdo (59,99 zł). To 232 elementy, z których zbudujemy gniazdo, gałązkę, ptasią mamę, dwoje piskląt i trzy pisanki. Set jest naprawdę uroczy! Ale uważajcie! Kupując go w zasadzie deklarujecie wspólne gniazdo i pisklaki z Waszą partnerką. To zatem propozycja tylko dla zdecydowanych.

W tej samej tematyce jest również zestaw LEGO 31143 Budka dla ptaków (139,99 zł). Ryzykowny uczuciowo, ale naprawdę świetny i być może przekona Wasze kobiety do LEGO.

A może sztuka?

Jeżeli czujecie, że powyższe propozycje się nie sprawdzą, to warto zaryzykować ze sztuką. Wiadomo – temat śliski, bo kto by się nią przejmował, a tym bardziej się na niej znał!? Ale kobiety są inne – one wiedzą, o co w tej pstrokaciźnie chodzi.

Dlatego trafionym prezentem wydaje się któryś z zestawów serii LEGO Art. Możecie zaryzykować i kupić mapę świata (31203), ale jest duże prawdopodobieństwo, że konieczność ułożenia 11695 małych klocków doprowadzi Waszą drugą połówkę do szewskiej pasji. Bezpieczniejszym wyborem są sety LEGO 31207 Sztuka kwiatowa (329,99 zł) [Amz] [MEx] i LEGO 31208 Hokusai – „Wielka fala” (479,99 zł) (teraz trudno go zdobyć, ale być może przed Walentynkami jeszcze wpadnie).

Ciekawą opcją jest też piękny zestaw LEGO 21333 „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha (799,99 zł).

Filmowe i podróżnicze odniesienia

Można przyjąć z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, że Wasza lepsza połowa jest fanką którejś ze znanych serii filmowych lub serialowych. Jeżeli jesteście ze sobą wystarczająco długo, by to ustalić, to wówczas poniższe zestawy na 100 proc. skruszą jej serce:

Możliwe, że Wasz związek trwa już na tyle długo, że zobaczyliście wspólnie kawałek świata. Fajnym prezentem będzie zatem któraś z pocztówek (każda kosztuje 69,99 zł i jest dostępna tylko na stronie LEGO): z Australii (40651), z Pekinu (40654), z Paryża (40568), z Londynu (40569).

A jeżeli nie dogadujecie się, to proponujemy stylowy Różowy plecak w stylu klocka LEGO… Skutecznym sposobem na okazanie skąpstwa i zerwanie będzie natomiast podarowanie Waszej wybrance walentynkowej róży LEGO lub karty walentynkowej, które za darmo będą dostępne w sklepach LEGO Store od 4 do 14 lutego.

fot. LEGO

Oczywiście powyższe „przemyślenia” nie poradą miłosno-matrymonialną czy zakupową. Bardzo prawdopodobne, że Wasza pani jest dużo lepiej zorientowana w świecie LEGO niż Wy czy my. Wówczas Titanica ma już na półce, kanonierkę buduje z zamkniętymi oczami i pogoni Was, gdy przyjdziecie z papużkami lub darmową różyczką. Tak czy inaczej, kochajmy się, bo to akurat jest fajne!

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *