Są zdjęcia trzech zestawów LEGO Indiana Jones

Są zdjęcia trzech zestawów LEGO Indiana Jones

W sieci pojawiły się nieoficjalne foty pudełek trzech z czterech zaplanowanych na kwiecień premier serii LEGO Indiana Jones.

Potwierdzają się informacje sprzed niemal roku o powrocie Indiany Jonesa do świata LEGO. Musieliśmy na niego długo czekać, bo dotychczas Duńczycy wypuścili na rynek 16 zestawów z Indianą, ale to już zamierzchła przeszłość – premierę miały w latach 2008-2009.

W tym roku pojawi się osiem zestawów, z których cztery będą nawiązywać do starszych filmów o podróżniku, a kolejne cztery będą oparte na nowej części przygód Indiany. W kwietniu ukazać się mają następujące zestawy:

  • LEGO 77012 Ucieczka przed myśliwcem – 149,99 zł. Zestaw składa się z 387 elementów. Set będzie nawiązaniem do słynnej sceny z trzeciej części filmowej sagi – „Indiana Jones i ostatnia krucjata” z 1989 roku. W zestawie będziemy mieć model samolotu Pilatus P-2 oraz ośmiostudowy model kabrioletu citroena, którym w filmie uciekają Indiana i jego ojciec. Do tego trzy minifigurki – Indiana Jones w rozpiętej marynarce i krawacie, Henry Jones senior i pilot myśliwca.

  • LEGO 77013 Ucieczka z grobowca – 279,99 zł. Zestaw składa się z 600 elementów. W centrum jest złoty łuk, pod nim Arka Przymierza, a obok dwa posągi Anubisa. Hieroglify na ścianach mają być niestety naklejkami. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiany Jonesa, Marion Ravenwood, Sallaha i mumii.

  • LEGO 77014 Świątynia Zagłady – 389,99 złotych. Zestaw składa się z 801 elementów i odwzorowuje słynną cenę z filmu „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku. Będzie tu więc oczywiście kolejka z dwoma wagonikami. Drugim głównym elementem będzie świątynia, wzniesiona na cokole z szarych i pomarańczowych klocków – te drugie mają imitować lawę. W świątyni są: duży posąg Kali, ołtarz czaszki, oraz zapadnia, którą kojarzymy z filmu. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiany Jonesa z rozpiętą koszulą, Wilhelminy „Willie” Scott, Shorta Rounda, Mola Rama, Maharadży i strażnika.

  • LEGO 77015 Ucieczka ze świątyni – jak podaje kanał Składam klocki, ma to być diorama składająca się z 1545 elementów i kosztująca 699,99 zł. W zestawi znajdziemy cztery minifigurki.

W dalszej części roku, w związku z premierą nowego filmu z Indianą, ukazać się mają następujące zestawy:

  • LEGO 77016 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77017 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77018 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77019 brak nazwy – brak informacji o cenie

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *