spot_img
Strona głównaNewsySześć premier LEGO, m.in. Kozia łódź i Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci

Sześć premier LEGO, m.in. Kozia łódź i Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci

26 kwietnia to data premiery sześciu setów LEGO. Co nowego możemy kupić?

Tym razem duński koncern prezentuje dwa nowe zestawy Marvel i dwa Star Wars. Kupić możemy następujące sety:

Do normalnej sprzedaży trafiają także dwa sety LEGO Star Wars, które były już od miesiąca dostępne w przedsprzedaży:

75339 Diorama: Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci

75339 Diorama: Zgniatarka odpadów na Gwieździe Śmierci
fot. LEGO

Ten zestaw to nawiązanie do sceny z filmu „Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja”. W zgniatarce 3263827 są ruchome ściany i głowa dianogi. Do tego są figurki Luke’a Skywalkera i Hana Solo (w strojach szturmowców), księżniczki Lei, Chewbacki oraz C-3PO i R2-D2. Dopełnieniem jest plakietka z powiedzonkiem Hana: „Jedno jest pewne. Wszyscy będziemy o wiele szczuplejsi”. Zestaw z 645 klocków ma ok. 10 cm wysokości, 22 cm szerokości i 15 cm głębokości.

Cena: 429,99 zł. Kupić go możecie TUTAJ>>

75342 Czołg bojowy Republiki

75342 Czołg bojowy Republiki
fot. LEGO

Dzięki temu zestawowi fani filmu „Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” mogą odtworzyć starcia między żołnierzami-klonami ze 187. legionu Mace’a Windu i droidami bojowymi. Czołg bojowy Republiki (klasy TX-130 Saber) ma ukryte koła, które dają wrażenie unoszenia się w powietrzu, dwa podnoszone działka, a na górze stanowisko obserwacyjne dla dowódcy. W komplecie są także cztery minifigurki: Mace Windu oraz dowódca i żołnierze ze 187. legionu klonów (w wersjach dostępnych od maja 2022 r.), a do tego dwa droidy bojowe. Zestaw składa się z 262 elementów. Czołg ma ok. 10 cm wysokości, 20 cm długości i 16 cm szerokości.

Cena: 189,99 zł. Możecie go kupić TUTAJ>>

76207 Atak na Nowy Asgard

LEGO 76207 Atak na Nowy Asgard
fot. LEGO

To dość prosty zestaw. Składa się z 159 klocków i przeznaczony jest dla dzieciaków od siódmego roku życia. Zawiera trzy minifigurki – Gorra, Thora i Potężną Thor. Thor ma oczywiście topór Stormbreaker, a Potężna Thor – młot Mjolnir. Szczególną uwagę zwraca potwór z cieni. Ma przegubowe ramiona i pazury. Ta postać, po wybudowaniu, ma ponad 11 cm wysokości.

Cena to 89,99 zł. Możecie kupić go TUTAJ>>

76208 Kozia łódź

LEGO 76208 Kozia łódź
fot. LEGO

To drugi z setów nawiązujących do filmu „Thor: Miłość i grom” Marvela. Łódź ma wymiary ok. 10 cm wysokości, 43 cm długości i 12 cm szerokości, a jej główna kabina ma podnoszony dach. Jest „ciągnięta” przez kozły. W zestawie jest pięć minifigurek – Thor, Potężna Thor, Walkiria, Korg i Gorr, a także akcesoria, takie jak: topór Thora Stormbreaker, klucz, gaśnica, mapa Nowego Asgardu, butelka i kamień słoneczny. Zestaw składa się z 564 elementów.

Cena: 239,99 zł. Kupić go możecie TUTAJ>>

75329 Diorama: Szturm na Gwiazdę Śmierci

nowe dioramy LEGO Star Wars
fot. LEGO

To set nawiązujący do sceny ataku z filmu „Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja”. Model ukazuje powierzchnię Gwiazdy Śmierci oraz klockowe modele myśliwca TIE Advanced Dartha Vadera i dwóch myśliwców TIE w pogoni z X-wingiem Luke’a Skywalkera. Uzupełnieniem jest plakietka ze słowami Dartha Vadera „The Force is strong with this one” (Moc jest w nim silna). Po zbudowaniu diorama ma ok. 10 cm wysokości, 22 cm szerokości i 15 cm głębokości.

Składa się z 665 elementów i kosztuje 279,99 zł. Kupić ją możecie TUTAJ>>

75330 Diorama: Szkolenie Jedi na Dagobah

dioramy LEGO Star Wars
fot. LEGO

Ten model nawiązuje do sceny z filmu „Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje”. Mamy tu chatkę Yody na bagnach planety Dagobah i skrzydło zatopionego X-winga Luke’a Skywalkera. Do tego minifigurki Yody i Luke’a Skywalkera oraz figurką droida R2-D2 (postacie Luke’a i R2-D2 mają nowe dekoracje dostępne od maja 2022 r.). Na podstawce jest plakietka ze słowami Yody „Do. Or do not. There is no try” (Rób albo nie rób, nie ma próbowania). Diorama ma ok. 16 cm wysokości, 29 cm szerokości i 17 cm głębokości. Składa się z równo tysiąca elementów.

Jej cena to 379,99 zł. Kupić ją możecie TUTAJ>>

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Marvel i Star Wars. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE