spot_img
Strona głównaNewsySklepik z kanapkami jako gratis. Co kupić, by zyskać?

Sklepik z kanapkami jako gratis. Co kupić, by zyskać?

Do zgarnięcia jako GwP (gratis przy zakupach) jest już zestaw serii City LEGO 40578 Sklepik z kanapkami.

Set będzie dostępny do 30 września lub do wyczerpania zapasów. Składa się z 110 elementów i dwóch minifigurek – pracownicy sklepu z telefonem do przyjmowania zamówień oraz kuriera z kaskiem, rowerem i torbą na zamówienia. Sam sklep jest prostą konstrukcją z dość efektowną markizą i niewielkim masztem z reklamą w formie kanapki. Do tego mamy m.in. dwie plansze z menu. Dostaniemy go za zakupy za minimum 415 złotych.

Cena katalogowa to 69,99 zł. Trudno zakładać, że ten zestaw ją znacznie przebije, choć można przyjąć, że taki sklepik będzie fajnym elementem wielu makiet z miastami LEGO. Dlatego dla wyliczeń tego poradnika przyjmujemy wycenę 50-70 złotych, a to oznacza, że przy zakupach za 415 złotych „obniża” on cenę o 12-17%. Gdy uwzględnimy punkty VIP, to rabat zwiększy się do ok. 20%. Czy warto się skusić, czy poczekać na październikowe promki, o których przeczytacie więcej TUTAJ>>? Wybór jest Wasz.

Co zatem kupić?

Jeżeli zdecydujecie się na zakup teraz, to taka wartość gratisu oznacza, że warto skupić się na zestawach ekskluzywnych, czyli dostępnych tylko na LEGO.com i w oficjalnych sklepach LEGO. Należy też celować w wymagany próg zakupowy, aby korzyść z zakupów była jak największa. Dlatego na poniższej aktualnej liście w większości ekskluzywnych setów dostępnych teraz na stronie LEGO nie znajdziecie tych, których cena przekracza 415 złotych.

Jeżeli przy zestawie jest „EOL” to oznacza, że zestaw prawdopodobnie wypadnie z produkcji w tym roku. „NEW” o oznaczenie setów, które zadebiutowały we wrześniu. „SOON” to natomiast znak, że zestaw może zostać wycofany przed grudniem i warto go złapać wcześniej.

Zestawy warte rozważanie przy kompletowaniu koszyka:

Pamiętajcie, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Nie ma też gwarancji, że wszystkie wymienione wyżej zestawy będą dostępne na stronie LEGO. Zakupy robicie na własną odpowiedzialność.

Powodzenia w polowaniu na gratis!

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE