Seria LEGO Indiana Jones powróci w 2023 roku!

Seria LEGO Indiana Jones powróci w 2023 roku!

Jeżeli lubicie pościgi podziemnymi kolejkami lub latające lodówki, to mamy dobrą informację – seria LEGO Indiana Jones powróci w przyszłym roku.

Indiana Jones to postać, której trudno nie lubić, a wszystkie filmy o niej są dosłownie napakowane akcją i humorem. Nie można się zatem dziwić, że w przyszłym roku czeka nas premiera kolejnego, piątego już filmu z tej serii. Jak informuje portal promobricks.de wówczas ukażą się także nowe sety LEGO związane z podróżnikiem.

Indiana powróci w 2023 roku

Dotychczas LEGO wypuściło na rynek 16 zestawów z Indianą Jonesem. Niestety to już zamierzchła przeszłość, bo miały one premierę w latach 2008-2009, kiedy na ekranach triumfy święcił „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” (to ten z latającą lodówką).

Dziś te zestawy osiągają zawrotne ceny. Na przykład składający się z 929 elementów set 7627 Świątynia Kryształowej Czaszki kosztuje ponad 2 tysiące złotych, a 7620 Wyścig motocyklowy Indiana Jones z 79 klockami dostaniecie za… 450 złotych.

Fani chcieli więc powrotu serii, a od dłuższego czasu trwały spekulacje dotyczące pojawienia się nowych zestawów z Indianą. LEGO pierwotnie planowano wypuścić je w tym roku, ponieważ piąta część filmów z tym bohaterem miała się ukazać w kinach w lipcu. Zobaczymy ją jednak dopiero latem przyszłego roku i wówczas też spodziewać się możemy nowych zestawów.

Osiem nowości z Indianą Jonesem

Według niemieckiego portalu, w przyszłym roku pojawi się osiem zestawów, z których cztery prawdopodobnie będą nawiązywać do starszych filmów o podróżniku, a kolejne cztery będą oparte na nowej części przygód Indiany. Ukazać się mają następujące zestawy:

  • 77012 Ucieczka przed myśliwcem – 34,99 dolarów
  • 77013 Ucieczka z zaginionego grobowca – 39,99 dolarów
  • 77014 Świątynia Zagłady – 79,99 dolarów
  • 77015 brak nazwy – 149,99 dolarów
  • 77016 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • 77017 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • 77018 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • 77019 brak nazwy – brak informacji o cenie

Co już wiemy o nowych zestawach?

Sporo szczegółów ujawnił promobricks.de. Zestaw 77012 Ucieczka przed myśliwcem ma składać się z 387 elementów i kosztować 34,99 dolarów (do cen się nie przywiązujcie, bo te zapewne wzrosną). Set będzie nawiązaniem do słynnej sceny z trzeciej części filmowej sagi – „Indiana Jones i ostatnia krucjata” z 1989 roku.

W zestawie będziemy mieć model samolotu Pilatus P-2 oraz ośmiostudowy model kabrioletu citroena, którym w filmie uciekają Indiana i jego ojciec. Do tego trzy minifigurki – Indiana Jones w rozpiętej marynarce i krawacie, Henry Jones senior i pilot myśliwca.

Set 77013 Ucieczka z zaginionego grobowca ma być nową wersją setu 7621 Indiana Jones i zaginiony grobowiec z 2008 roku.

fot. LEGO

Zestaw składać się będzie prawdopodobnie z 600 części. W porównaniu z setem sprzed 14 lat w nowym dwa posągi Anubisa mają być bardziej rozbudowane i szczegółowe. W centrum – podobnie jak w zestawie 7621 – jest złoty łuk, a pod nim Arka Przymierza. Hieroglify na ścianach mają być niestety naklejkami. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiana Jonesa, Marion Ravenwood, Sallaha i mumii. Zestaw ma kosztować 40 dolarów, czyli ok. 189 zł.

Zestaw 77014 Świątynia Zagłady ma składać się z 801 elementów i odwzorowywać słynną cenę z filmu „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku.

Będzie tu więc oczywiście kolejka z dwoma wagonikami. Póki co wiemy też, że drugim głównym elementem będzie rozbudowana świątynia, wzniesiona na cokole z szarych i pomarańczowych klocków – te drugie mają imitować lawę. W świątyni będą: duży posąg Kali, ołtarz czaszki, oraz zapadnia, którą kojarzymy z filmu. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiana Jonesa z rozpiętą koszulą, Wilhelmina „Willie Scott”, Shorta Rounda, Mola Rama, Maharadży i strażnika.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *