spot_img
Strona głównaNewsySą już oficjalne zdjęcia kolejnych dwóch setów na stulecie Disney'a

Są już oficjalne zdjęcia kolejnych dwóch setów na stulecie Disney’a

To foty zestawów LEGO 43217 Dom z bajki „Odlot” oraz LEGO 43212 Disney – pociąg pełen zabawy.

Oba zestawy zadebiutują w kwietniu

Nowości na kwiecień

Zestaw LEGO 43217 Dom z bajki „Odlot” jest nawiązaniem do filmu Pixara „Odlot” z 2009 roku. Ta animacja była przełomowa dla tej, należącej do The Walt Disney Company wytwórni. Film zgarnął dwa Oskary, w kategoriach: Najlepszy długometrażowy film animowany i Najlepsza muzyka oryginalna.

Na zdjęciach widzimy dom, którym Carl Fredricksen i młody harcerz Russell polecieli ku przygodom. Budynek sprawia wrażenie dość bogatej w detale piętrowej konstrukcji z werandą, a na jego dachu mamy sporo balonów, choć ich liczba jest proporcjonalnie mniejsza niż w filmie. W secie mamy dwie minifigurki – Carla i Russella oraz figurkę psa Asa.

Set składa się z 598 elementów i kosztować będzie 54,99 euro (ok. 260 zł).

LEGO 43212 Disney – pociąg pełen zabawy to zestaw 4+, dlatego liczba elementów nie jest duża (200). Pociąg składa się z lokomotywy oraz trzech wagonów.

fot. LEGO

Do tego mamy aż sześć minifigurek: Miki i Minnie, Piotruś Pan, Dzwoneczek, Moana i Woody. Miki jest maszynistą, pierwszy wagon to statek Piotrusia Pana, drugi należy do Woody’ego, a trzeci do Moany. W zestawie podobno ma nie być naklejek, a same nadruki na klockach.

Set kosztować będzie 39,99 euro (ok. 190 zł).

Stulecie Disney’a

To kolejne zestawy, które LEGO wyda z okazji stulecia Disney’a. W lutym ukazał się set LEGO 40622 Disney – 100. urodziny (179,99 zł). W marcu zadebiutują trzy zestawy serii BrickHeadz: LEGO 40619 EVE i Wall-E, LEGO 40620 Cruella i Diabolina i LEGO 40621 Vaiana i Merida.

Wiadomo już też, że w maju pojawić się ma seria 18 tematycznych minifigurek (set 71038). Więcej o nich przeczytacie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE