Są już oficjalne zdjęcia kolejnych dwóch setów na stulecie Disney'a

Są już oficjalne zdjęcia kolejnych dwóch setów na stulecie Disney'a

To foty zestawów LEGO 43217 Dom z bajki „Odlot” oraz LEGO 43212 Disney – pociąg pełen zabawy.

Oba zestawy zadebiutują w kwietniu

Nowości na kwiecień

Zestaw LEGO 43217 Dom z bajki „Odlot” jest nawiązaniem do filmu Pixara „Odlot” z 2009 roku. Ta animacja była przełomowa dla tej, należącej do The Walt Disney Company wytwórni. Film zgarnął dwa Oskary, w kategoriach: Najlepszy długometrażowy film animowany i Najlepsza muzyka oryginalna.

Na zdjęciach widzimy dom, którym Carl Fredricksen i młody harcerz Russell polecieli ku przygodom. Budynek sprawia wrażenie dość bogatej w detale piętrowej konstrukcji z werandą, a na jego dachu mamy sporo balonów, choć ich liczba jest proporcjonalnie mniejsza niż w filmie. W secie mamy dwie minifigurki – Carla i Russella oraz figurkę psa Asa.

Set składa się z 598 elementów i kosztować będzie 54,99 euro (ok. 260 zł).

LEGO 43212 Disney – pociąg pełen zabawy to zestaw 4+, dlatego liczba elementów nie jest duża (200). Pociąg składa się z lokomotywy oraz trzech wagonów.

fot. LEGO

Do tego mamy aż sześć minifigurek: Miki i Minnie, Piotruś Pan, Dzwoneczek, Moana i Woody. Miki jest maszynistą, pierwszy wagon to statek Piotrusia Pana, drugi należy do Woody’ego, a trzeci do Moany. W zestawie podobno ma nie być naklejek, a same nadruki na klockach.

Set kosztować będzie 39,99 euro (ok. 190 zł).

Stulecie Disney’a

To kolejne zestawy, które LEGO wyda z okazji stulecia Disney’a. W lutym ukazał się set LEGO 40622 Disney – 100. urodziny (179,99 zł). W marcu zadebiutują trzy zestawy serii BrickHeadz: LEGO 40619 EVE i Wall-E, LEGO 40620 Cruella i Diabolina i LEGO 40621 Vaiana i Merida.

Wiadomo już też, że w maju pojawić się ma seria 18 tematycznych minifigurek (set 71038). Więcej o nich przeczytacie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *