spot_img
Strona głównaNewsyPremier LEGO w lipcu będzie niewiele, ale za to jakie!

Premier LEGO w lipcu będzie niewiele, ale za to jakie!

W lipcu otrzymamy zaledwie trzy nowe zestawy oraz dwa nowe gratisy. Tym razem jednak sprawdza się powiedzenie, że „nie liczy się ilość, a jakość”.

Bez zbędnych wstępów, w lipcu otrzymamy:

Twierdza Eldorado

Zestaw LEGO 10320 Twierdza Eldorado składa się z 2509 elementów, co oznacza, że nowa wersja fortu jest bardziej rozbudowana niż oryginał z 1989 roku, który miał 462 klocki i 8 minifigurek. Jak widać na zdjęciach dużą część klocków pochłonęła skała, która w zestawie sprzed ponad 30 lat stanowił baseplate 2552px3.

W nowym zestawie, podobnie jak w oryginale z 1989 roku, mamy osiem minifigurek – dwoje piratów i sześciu żołnierzy Bluecoat. Nowością jest fakt, że są tu też panie. Oprócz twierdzy (o modułowej konstrukcji), jest także niewielki jednomasztowy statek handlowy. W konfiguracji otwartej fort ma 27 cm wysokości, 70 cm szerokości i 24 cm głębokości.

fot. LEGO

Są tu także wszystkie akcesoria niezbędne do „pirackiej zabawy”: szkielet, małpa, papuga i krab, działające armaty, mapa skarbów, skrzynie, beczki, worki, muszkiety, miecze, miski, kielichy, butelki, latarnie, klucze do więzienia, garnek do gotowania, biurko, świece i gęsie pióro itp.

Co warte podkreślenia, nie ma żadnych naklejek – wszystkie elementy są nadrukowane. LEGO 10320 Twierdza Eldorado zadebiutuje 7 lipca (dla klientów VIP – 4 lipca). Cena katalogowa to 1049,99 zł.

Chata sióstr Sanderson

LEGO 21341 Disney Hokus Pokus: Chata sióstr Sanderson to składający się z 2316 elementów zestaw serii Ideas, który jest nawiązaniem do filmu Disneya z 1993 roku. Set prezentuje się znakomicie.

Tytułowa chata ma 27 cm wysokości, 26 cm szerokości i 24 cm głębokości. Przed nim stoi brama, stylizowana na wejście na cmentarz. Można ją wykorzystać jako podstawkę do eksponowania postaci. Po prawej stronie chaty mamy młyn wodny, który obracając się powoduje, że komina bucha różowy „dym”. Wewnątrz budynku są m.in.: muzealny sklep z pamiątkami, kociołek ze świecącym klockiem do oświetlania ognia, księga zaklęć, a także sypialnia czarownic z potrójnym łóżkiem, wiszącymi klatkami oraz nietoperzami i pajęczynami.

W zestawie jest sześć minifigurek – Winifred Sanderson, Sarah Sanderson, Mary Sanderson, Max Dennison, Dani Dennison i Allison Watts, a także figurka Thackery’ego Binxa (w postaci kota).

fot. LEGO

Do tego mamy akcesoria, m.in. zielony błysk zaklęcia, halloweenowe wiaderko z dynią, miotłę, mopa i odkurzacz, na których wiedźmy latają w filmie. Zestaw LEGO 21341 Disney Hokus Pokus: Chata sióstr Sanderson ma zadebiutować oficjalnie 4 lipca (osoby z kontem VIP będą mogły go nabyć 1 lipca). Kosztuje katalogowo 1099,99 zł.

Nowy zamek Disneya

Zestaw LEGO 43222 Zamek Disneya składa się z aż 4837 elementów. Model ma 80 cm wysokości, 59 cm szerokości i 33 cm głębokości. Na pierwszy rzut oka przypomina swojego poprzednika z 2016 roku – zestawu LEGO 71040 Zamek Disneya (jego zbudować mogliśmy z 4080 klocków). Widać jednak różnice m.in. w odcieniach klocków, a do tego mamy sztuczne ognie wokół.

Najważniejsze różnice są jednak wewnątrz – komnaty są zaprojektowane na nowo, by nawiązywać do całkowicie nowych przynajmniej ośmiu minifigurek (Kopciuszek, Książę z Bajki, Królewna Śnieżka, Książę Florian, Księżniczka Tiana, Książę Naveen, Roszpunka i Flynn Ryder), które w tym secie dostajemy.

fot. LEGO

A są to głównie księżniczki z różnych bajek, dlatego wśród pomieszczeń jest np. sypialnia Śpiącej Królewny (z „zaczarowanym” kominkiem, który obraca się, odsłaniając wrzeciono ze „Śpiącej Królewny”). W zamku znajdziemy także wielką salę balową z parkietem tanecznym.

Zestaw LEGO 43222 Zamek Disneya kosztuje katalogowo 1899,99 złotych. Zadebiutuje 1 lipca.

GwP z Myszką Miki

Set LEGO 40600 Świętowanie stulecia Disneya będzie od 1 do 9 lipca gratisem przy zakupach wszystkich zestawów serii Disney za min. ok. 470 zł.

Składa się z 226 klocków i jest modułową dioramką o wymiarach 9 cm wysokości, 31 cm szerokości i 9 cm głębokości. Przedstawia Myszkę Miki, miejsce dla projektanta bajek ze szkicownikiem, lampką i kubkiem, projektor filmowy i ekran kinowy, urodzinowy tort ze świeczką z okazji 100-lecia Disneya, a także kinowy fotel z popcornem. Każdy z trzech modułów stanowi też swoistą ramkę na zdjęcia (dzięki specjalnym klipsom). Projektor ze świecącym klockiem wyświetla Myszkę Miki w kadrze z kultowego filmu „Willie z parowca” z 1928 roku.

Set katalogowo wart jest 119,99 zł, ale rynkowo ta cena będzie zapewne wyższa.

Kreatywność na 12 sposobów

Od 21 lipca do 6 sierpnia gratisem ma być zestaw LEGO 40593 Creativity 12 in 1. Niewiele o nim wiemy, poza faktem, że ma być dostępny za zakupy za ok. min. 380 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE