Polaroid Onestep SX-70 już do kupienia

Polaroid Onestep SX-70 już do kupienia

Zestaw 21345 Polaroid Onestep SX-70 ma ukazać się w styczniu przyszłego roku. Al.to wprowadziło go jednak już do przedsprzedaży.

LEGO 21345 Polaroid Onestep SX-70 to model aparatu, który składa się z 516 elementów i ma kosztować ok. 360 zł. Na al.to jest w przedsprzedaży za 340 złotych.

Set dość znacznie różni się od modelu zgłoszonego w ramach LEGO Ideas.

fot. LEGO

Kolory w ostatecznym produkcie są zachowane – front aparatu jest biały, a reszta konstrukcji czarna. Na froncie mamy (niestety) dwie czarne naklejki z białymi napisami “POLAROID LAND CAMERA” oraz “OneStep”. Inne elementy są podobne jak w oryginalnym aparacie, m.in. wizjer czy obiektyw. Mamy też charakterystyczny logotyp przypominający tęczę, choć w projekcie wyglądał na naklejkę, a w gotowym produkcie jest zbudowany z klocków. Aparat jest szeroki na 12 studów i głęboki na 16 studów. Nie widać na nim mocowania do paska, które było w oryginalnym projekcie.

Znaczną różnicą jest system wkładów. W projekcie z aparatu “wyjeżdża” składające się z klocków “zdjęcie”. W ostatecznym zestawie są to tekturowe bądź plastikowe (trudno rozstrzygnąć na podstawie fot), płaskie “zdjęcia”. Dostaniemy ich przynajmniej trzy. Jedno przedstawia LEGO House z zewnątrz, na drugim jest kobieta z filiżanką i czymś do jedzenia na tle portu, po którym pływają żaglówki, a na trzecim mężczyzna w garniturze, który przegląda coś co wygląda na film do aparatu. Na podstawie zdjęć nie możemy rozstrzygnąć, jak dokładnie będzie działał system wysuwania “fotek” z aparatu.

Do tego dostaniemy także białą kasetkę na “zdjęcia” SX-70 Film (o szerokości 10 studów). Połowa jej frontu to logotyp Polaroida, a na górze jest napis “Time-Zero Supercolor SX-70 Land Film”. W odróżnieniu od projektu zajmuje on połowę, a nie całą szerokość kasetki.

Planujecie zakup tego aparatu?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *