spot_img
Strona głównaNewsySet LEGO 10305 Zamek rycerzy herbu Lew zaprezentowany!

Set LEGO 10305 Zamek rycerzy herbu Lew zaprezentowany!

Podczas LEGO CON 2022 zadebiutował zestaw LEGO 10305 Zamek rycerzy herbu Lew.

Set, który pojawił się już na stronie LEGO.com, składa się z aż 4514 części. Poza samym murem (który będzie można połączyć z zamkniętą bryłę) i trzema wieżyczkami, znajdzie się w nim łącznie ok. 15 pomieszczeń, m.in. loch, zbrojownia, młyn, kuchnia, skarbiec, jadalnia i komnata królowej. Są też ukryte korytarze, ruchome ściany, czy sekretne schowki.

Na zdjęciach widzimy bramę zamkową, która ma być wzorowana na tej z zamku z zestawu 6080 z 1984 roku. Nad podnoszoną bramą mają się więc znaleźć herby Rycerzy Lwa. Do niej dostaniemy się po niewielkim wzgórzu i przez zwodzony most.

Zamknięty model zamku ma 38 cm wysokości, 44 cm szerokości i 33 cm głębokości.

W zestawie są aż 22 minifigurki, m.in. dwórka, strażnicy, farmer w niebieskim wdzianku, rycerze herbu Lew. W pudełku znajdziecie także dwóch ludzi lasu z zielonymi czapkami, piekarza, maga Majisto, dwóch rycerzy Czarnego Sokoła, oraz szkielet. A teraz niespodzianka – nie będzie króla, a królowa!

LEGO 10305 Zamek Rycerzy Lwa
fot. LEGO
fot. LEGO

W zestawie znajdą się również dwa konie, krowa/wół, owca, a także cała masa mieczy, toporów, maczug, włóczni, łuków, tarcz, hełmów, napierśników itp. Do tego także m.in. lutnia, bęben i kilka flag.

Zestaw LEGO 10305 Zamek rycerzy herbu Lew będzie kosztował ok. 1899,99 złotych. Premierę wyznaczono na 1 sierpnia.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE