Oficjalne zdjęcia nowego zamku Hogwartu

Oficjalne zdjęcia nowego zamku Hogwartu

Zestaw 76419 Zamek Hogwart i błonia to ciekawa, pełna szczegółów budowla, która zapewne przypadnie do gustu nie tylko fanom Harry’ego Pottera.

LEGO 76419 Zamek Hogwart i błonia to zestaw w mikroskali, bo po wybudowaniu ma 21 cm wysokości, 35 cm szerokości i 25 cm głębokości. Przedstawia zamek z m.in. główną wieżą, wieżą astronomiczną, wielką salą, komnatą tajemnic i klasą eliksirów, a także otoczenie, czyli skały, przystań i jezioro.

fot. LEGO

Set składa się z 2660 elementów. Jak na mikromodel set jest wręcz “napakowany” szczegółami i nawiązaniami do uniwersum małego czarodzieja. Z jeziora wyłania się statek Durmstrang. Mamy tu także m.in. powóz z Beauxbatons, wierzbę bijącą, forda Anglia, szklarnie, diabelskie sidła, czy nawiązanie do bazyliszka Salazara Slytherina.

W zestawie jest jedna złota minifigurka – Architekta Hogwartu.

fot. LEGO

Premierę tego zestawu zaplanowano na 1 września. W Polsce ma kosztować 799,99 zł. Co ważne, ma trafić do szerszej dystrybucji, więc możemy liczyć na to, że jego cena spadnie minimum o 200 złotych.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *