Od lipca sprzedawanie klocków na Allegro będzie droższe

Od lipca sprzedawanie klocków na Allegro będzie droższe

Allegro to wciąż największa platforma e-commerce w Polsce i dla wielu firm sprzedających LEGO pierwszy wybór. Od 3 lipca ten wybór będzie droższy.

Allegro wysłało do sprzedających zapowiedź zmian m.in. w cennikach i innych punktach regulaminu. Te zmiany to w praktyce wyższa prowizja od sprzedaży LEGO, a także wprowadzenie dla sprzedających opłaty za zakupy opłacone przez klienta przy pomocy Allegro Pay.

Obecnie w podkategorii “klocki” prowizja zależy od ceny końcowej produktu i wynosi: 8% dla zakupów do 50 złotych i 4 zł + 5% od nadwyżki ponad 50 zł. W ramach “uproszczenia cennika” teraz prowizja wzrośnie do 8%, niezależnie od wartości zamówienia. Oznacza to znaczny wzrost prowizji od sprzedaży setów już za min. 200 złotych.

Kolejnym kosztem narzuconym sprzedawcom jest wprowadzenie opłaty za zakupy opłacone przy pomocy Allegro Pay. Od 3 lipca opłata wyniesie 0,43% łącznej wartości zamówienia i kosztów wysyłki, ale nie więcej niż 5 zł netto (6,15 zł brutto).

Te zmiany zapewne odczują nie tylko sprzedający, ale też kupujący, którzy będą musieli zapłacić za klocki więcej.

Jak oceniacie te zmiany?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

1 Comments
  1. Jeszcze dopiszcie o zwiększeniu dopłaty za SMARTA dla sprzedawców 😛

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *