Nowy zamek Disneya od LEGO zaprezentowany

Nowy zamek Disneya od LEGO zaprezentowany

Na stronie LEGO pojawił się już oficjalnie zestaw LEGO 43222 Zamek Disneya. Do kupienia będzie w lipcu.

Zestaw LEGO 43222 Zamek Disneya jest potężny, ponieważ składa się z aż 4837 elementów. Ma on 80 cm wysokości, 59 cm szerokości i 33 cm głębokości. Na pierwszy rzut oka przypomina dość mocno swojego poprzednika z 2016 roku – zestawu LEGO 71040 Zamek Disneya (jego zbudować mogliśmy z 4080 klocków). Przy dokładniejszym przyjrzeniu się zobaczymy jednak różnice w odcieniach klocków wykorzystanych do jego budowy. Do tego mamy sztuczne ognie wokół.

fot. LEGO

Najważniejsze różnice są jednak wewnątrz – komnaty są zaprojektowane na nowo, by nawiązywać do całkowicie nowych przynajmniej ośmiu minifigurek (Kopciuszek, Książę z Bajki, Królewna Śnieżka, Książę Florian, Księżniczka Tiana, Książę Naveen, Roszpunka i Flynn Ryder), które w tym secie dostajemy.

fot. LEGO

A są to głównie księżniczki z różnych bajek, dlatego wśród pomieszczeń jest np. sypialnia Śpiącej Królewny (z „zaczarowanym” kominkiem, który obraca się, odsłaniając wrzeciono ze „Śpiącej Królewny”). W zamku znajdziemy także wielką salę balową z parkietem tanecznym.

Zestaw LEGO 43222 Zamek Disneya kosztuje katalogowo 1899,99 złotych. Zadebiutuje 1 lipca. Do jego zakupu będzie prawdopodobnie dodawany gratis LEGO 40600 z niewielką dioramką (226 klocków) przedstawiającą Myszkę Miki, jego garderobę, projektor i salę kinową, urodzinowy tort z okazji 100-lecia Disneya i stojak z popcornem.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *