Orchidea z serii LEGO Botanical Collection już w sprzedaży!

Orchidea z serii LEGO Botanical Collection już w sprzedaży!

Doniesienia o dwóch nowych setach z serii LEGO Botanical Collection potwierdziły się. Zestawy LEGO 10311 Orchidea i 10309 Sukulenty są już na stronie sklepu LEGO, a orchideę można zamówić w przedsprzedaży.

Botanical to część rodziny Creator Expert. Roślinne zestawy sprawdzają się doskonale jako prezenty, a po wybudowaniu prezentują się świetnie. Dlatego ich popularność rośnie.

Kolejne roślinki w LEGO Botanical Collection

Dotychczas wśród roślinek Botanical od LEGO mieliśmy następujące zestawy: Drzewko bonsai (10281), Strelicja królewska (10289) i Bukiet kwiatów (10280).

Tydzień temu pojawiła się informacja, że dołączyć do nich mają Orchidea i Sukulenty. W czwartek oba sety pojawiły się na stronie LEGO. I mimo że oficjalny debiut mają mieć 1 maja, to jeden z nich – orchideę można już zamawiać w przedsprzedaży. Oba są dostępne w przedsprzedaży jedynie w USA.

Zarówno LEGO 10311 Orchidea, jak 10309 Sukulenty kosztują 239,99 zł.

Zestaw LEGO 10311 Orchidea

Inspirowany prawdziwymi orchideami model ma pięć liści u podstawy oraz dwa ruchome korzenie powietrzne, które nadają roślinie realistyczny wygląd. Niebieski żłobkowany wazon złożony z klocków można wypełnić brązowymi elementami imitującymi podłoże z kory, w którym rosną prawdziwe orchidee.

Plastikową roślinkę można ustawić na różne sposoby, przesuwając jej łodygi, kwiaty, korzenie i liście. Łodygi można też całkowicie przebudować, tworząc nowe układy kwiatów.

Po wybudowaniu roślinka ma ok. 39 cm wysokości, 30 cm szerokości i 24 cm głębokości.

Zestaw LEGO 10309 Sukulenty

Każdy z dziewięciu sukulentów o różnych kształtach, teksturach i kolorach znajduje się we własnej niewielkiej doniczce. Można je więc grupować, aby stworzyć z nich jedną ozdobę, albo ustawić osobno.

Ten model ma ok. 13 cm wysokości, 17 cm szerokości i 17 cm głębokości.

 

Jak się Wam podobają te zestawy?

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Część linków to linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *