Leśna kryjówka powróciła na LEGO.com. Co kupić, by zyskać?

Leśna kryjówka powróciła na LEGO.com. Co kupić, by zyskać?

Do zgarnięcia znowu jest wyczekiwany przez fanów zestaw LEGO 40567 Leśna kryjówka. Co kupić, by korzystnie dostać ten gratis?

Zasadnicze pytanie brzmi – do kiedy set 40567 Leśna kryjówka utrzyma się na LEGO.com. Teoretycznie ma być dostępny do 14 sierpnia, więc powinniśmy spokojnie otrzymać go przy zakupie nowego Zamku rycerzy herbu Lew (10305), który premierę będzie miał 3 sierpnia. W czasie czerwcowej promocji ten gratis zniknął w niecałe 24 godziny. Tym razem wydaje się, że przetrwał jednak pierwszy popyt i będzie można go zdobyć z nowym zamkiem.

Jak pokazał rynek po czerwcowej promocji, leśna kryjówka jest warta ok. 200-220 złotych. Przy wymaganych zakupach na poziomie 690 złotych daje to rabat rzędu 29-34%. W praktyce większość setów w szerokiej dystrybucji dostaniecie z podobną, a często z większą zniżką. Dlatego podczas zakupów dla tego jednego gratisu warto wybierać tylko te sety, które są w ekskluzywnej dystrybucji, czyli dostępne jedynie na stronie i w sklepach LEGO. 

Jeżeli set utrzyma się do 4 sierpnia, to wówczas do zgarnięcia będą prawdopodobnie dwa gratisy – drugim będzie wart ok. 40-45 złotych polybag 40515 Piraci i skarby. Wymagany próg zakupowy dla tego GwP to ok. 250 złotych. To oznacza, że wówczas za zakupy za 690 złotych otrzymamy gratisy za 240-270 złotych, co daje zniżkę 35-40%. To nadal wartość zbliżona do standardowego poziomu zniżek dla setów dostępnych w szerokiej dystrybucji. Nie warto więc „tracić” zakupu dla zestawów, które z porównywalnym rabatem dostaniecie u innych sprzedawców. No chyba, że macie upatrzony konkretny set, wówczas warto go wziąć i zgarnąć dwa gratisy.

fot. LEGO

Prawdopodobieństwo, że te dwa gratisy doczekają do 8 sierpnia, kiedy pojawi się trzeci GwP – 30509 Drzewo Yellow Yoshiego, który dostaniemy za wydane (tylko na serię Super Mario!) ok. 185 złotych jest iluzoryczne.

Co zatem kupić?

Poniżej macie listę w zdecydowanej większości ekskluzywnych setów (nie ma gwarancji, że nie znajdziecie ich czasem u innych sprzedawców w krótkich promkach), które teraz są dostępne na LEGO.com i których zakup warto rozważyć. Jeżeli przy zestawie jest „EOL” to oznacza, że zestaw prawdopodobnie wypadnie z produkcji w tym roku, a „NEW” oznacza, że set ma premierę 1 sierpnia.

Pamiętajcie, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Nie ma też gwarancji, że wszystkie wymienione wyżej zestawy będą dostępne. Zakupy robicie na własną odpowiedzialność.

Powodzenia w polowaniu na zestaw LEGO 40567 Leśna kryjówka.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *