spot_img
Strona głównaNewsyKolejny ekspres do Hogwartu wjedzie latem do świata LEGO

Kolejny ekspres do Hogwartu wjedzie latem do świata LEGO

Zestaw LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu & stacja Hogsmeade będzie 11. zestawem prezentującym słynny pociąg. Ma ukazać się już w czerwcu.

Informację o nowym zestawie i czerwcowej (a nie jak wcześniej sugerowano – sierpniowej) premierze przekazał Brick Clicker. Zestaw LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu & stacja Hogsmeade ma składać się z 1074 elementów i kosztować 130 dolarów, czyli ok. 560 złotych. Prawdopodobnie będzie to wersja „torowa”.

Liczba elementów sugeruje, że otrzymamy nieco bardziej rozbudowany pociąg niż ten z ostatniego „jeżdżącego” setu LEGO 75955 Ekspres do Hogwartu, który składał się z 807 elementów, z czego dość sporo przeznaczonych było na budowę peronu 9¾.

Tym razem ekspres przyjedzie do wioski Hogsmeade, co jest ukłonem w stronę fanów HP, ponieważ nie było jej od… 2003 roku. Wówczas na tę stację wjeżdżały ekspresy z zestawów o numerach LEGO 4758 i LEGO 10132. Więcej o historii ekspresów do Hogwartu od LEGO przeczytacie tutaj>>.

Nowy magiczny pociąg będzie drugim dostępnym obecnie na rynku. Od zeszłego roku mamy bowiem potężny set LEGO 76405 Ekspres do Hogwartu – edycja kolekcjonerska.

W czerwcu ma zadebiutować także set LEGO 76422 Ulica Pokątna: Magiczne Dowcipy Weasleyów. Zestaw składa się z 834 klocków. Kosztować ma 89,99 dolarów, czyli ok. 390 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE