Kolejny ekspres do Hogwartu wjedzie latem do świata LEGO

Kolejny ekspres do Hogwartu wjedzie latem do świata LEGO

Zestaw LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu & stacja Hogsmeade będzie 11. zestawem prezentującym słynny pociąg. Ma ukazać się już w czerwcu.

Informację o nowym zestawie i czerwcowej (a nie jak wcześniej sugerowano – sierpniowej) premierze przekazał Brick Clicker. Zestaw LEGO 76423 Ekspres do Hogwartu & stacja Hogsmeade ma składać się z 1074 elementów i kosztować 130 dolarów, czyli ok. 560 złotych. Prawdopodobnie będzie to wersja „torowa”.

Liczba elementów sugeruje, że otrzymamy nieco bardziej rozbudowany pociąg niż ten z ostatniego „jeżdżącego” setu LEGO 75955 Ekspres do Hogwartu, który składał się z 807 elementów, z czego dość sporo przeznaczonych było na budowę peronu 9¾.

fot. LEGO

Tym razem ekspres przyjedzie do wioski Hogsmeade, co jest ukłonem w stronę fanów HP, ponieważ nie było jej od… 2003 roku. Wówczas na tę stację wjeżdżały ekspresy z zestawów o numerach LEGO 4758 i LEGO 10132. Więcej o historii ekspresów do Hogwartu od LEGO przeczytacie tutaj>>.

Nowy magiczny pociąg będzie drugim dostępnym obecnie na rynku. Od zeszłego roku mamy bowiem potężny set LEGO 76405 Ekspres do Hogwartu – edycja kolekcjonerska.

fot. LEGO

W czerwcu ma zadebiutować także set LEGO 76422 Ulica Pokątna: Magiczne Dowcipy Weasleyów. Zestaw składa się z 834 klocków. Kosztować ma 89,99 dolarów, czyli ok. 390 zł.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *