Jest pierwsze zdjęcie zimowego setu LEGO

Jest pierwsze zdjęcie zimowego setu LEGO

Pojawiła się nieoficjalna fotka zestawu o numerze 10308. Nie jest najlepszej jakości, ale prezentuje dość dużo szczegółów.

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że tegoroczny zimowy zestaw będzie zawierał dwa budynki oraz tramwaj. Szczegóły na swoim kanale na Youtubie zaprezentował Brick Clicker.

Angielska nazwa tego zestawu to „Holiday main street”, co jest zrozumiałe, bo rzeczywiście znajdujemy tam budowle charakterystyczne dla miasta. Budynek po lewej stronie to sklep muzyczny, a ten po prawej to sklep z zabawkami.

W zestawie jest też tramwaj z rozstawem osi, który umożliwi wstawienie go na standardowe tory LEGO. Jest on częściowo otwarty, co wydaje się dość osobliwym pomysłem jak na set zimowy. Do tego mamy przystanek tramwajowy, zegar uliczny i obowiązkową w setach zimowych choinkę.

W pudełku znajdziecie także sześć minifigurek – matki z dzieckiem na przystanku, tramwajarza, sprzedawczynię w sklepie z zabawkami i dwie figurki związane ze sklepem muzycznym, ale nie są one wystarczająco wyraźne, by określić, kim są.

Set ma składać się z 1514 elementów i kosztować między 480 a 610 złotych. Klienci VIP będą mogli go kupić 1 października, a dla pozostałych będzie dostępny 3 października.

Jak się Wam podoba ten zestaw?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *