Jakie atrakcje LEGO szykuje na święta? Pojawi się m.in. nowy kocyk

Jakie atrakcje LEGO szykuje na święta? Pojawi się m.in. nowy kocyk

Wprawdzie do Gwiazdki jeszcze – mówiąc dość oględnie – nie za blisko, ale mamy już coraz więcej szczegółów dotyczących gratisów, które mogą się w tym okresie pojawić.

Dotychczas wiedzieliśmy o trzech GwP, które mają mieć stricte świąteczny klimat:

  • LEGO 40603 Horse & Cart – 153 elementy – zaprzęg koni w świątecznym stylu. W zestawie przynajmniej jedna minifigurka.
  • LEGO 40604 Świąteczne bombki – 182 elementy – zestaw zawiera 3 bombki – czerwoną, żółtą i zieloną.
  • LEGO 40611 – 214 elementów – prawdopodobnie to set z ozdobami na choinkę.

Teraz do tej listy możemy dopisać kolejne rzeczy. Niestety nie wiadomo, czy będą to gratisy, które dostaniemy jedynie na stronie LEGO, czy też u innych większych sprzedawców (np. w Media Expert czy Empiku).

Tak, czy inaczej spodziewać się możemy nowego świątecznego koca. W zeszłym roku był to LEGO 5007622 Polarowy koc, który był do wzięcia na stronie LEGO za zakupy za minimum 920 zł. W tym roku koc także będzie polarowy, ale ma mieć motyw typowo świąteczny. Koc będzie w kolorze czerwonym z wzorem białych gwiazdek i złożonych z malowanych klocków lasek choinkowych. Jego wymiary to 1,27 na 1,58 metra.

Gratisem ma być także bombka w kolorze turkusowym z napisem “2023”, białymi gwiazdkami i wzorem złożonym z kilku namalowanych klocków. Bombka będzie prawdopodobnie otwierana, ale nie widamo, co będzie zawierać. Będzie też miała czerwoną, świąteczną wstążkę i będzie zapakowana w kartonik.

W zeszłym roku dość nieoczywistym prezentem do zakupów na stronie LEGO w okresie przedświątecznym był Zestaw do pieczenia LEGO (5007685). W tym roku będą prawdopodobnie to dwa fartuszki do pieczenia we świąteczne wzory. Większy (z dominującym kolorem czerwonym) ma być w rozmiarze odpowiednim dla osoby starszej, a mniejszy (z dominującym kolorem zielonym) – dla dziecka. Oba mają mieć kieszenie na drobne przedmioty.

Wśród świątecznych gratisów może pojawić się także materiałowa biała torba na ramię ze świątecznym wzorem.

To wstępne i niepotwierdzone jeszcze doniesienia, więc numery poszczególnych gratisów i progi zakupowe nie są jeszcze znane. Damy Wam znać, gdy pojawi się więcej szczegółów.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *