Dzień Mario. Zapowiedź zamku i Donkey Konga

Dzień Mario. Zapowiedź zamku i Donkey Konga

10 marca LEGO organizuje „Dzień Mario”. To okazja do prezentacji nowych setów serii LEGO Super Mario.

Wprawdzie „Dzień Mario” nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a na ulicach nie organizowane są barwne pochody, ale mimo to w tym roku dowiedzieliśmy się dwóch ciekawych rzeczy. Pierwszą jest zapowiedź nowego zestawu rozszerzającego LEGO 71423 Walka w zamku Dry Bowsera, a drugą zapowiedź pojawienia się Donkey Konga w jednym lub wielu przyszłych setach.

Zamek Dry Bowsera

To składający się z 1321 elementów zestaw. Z klocków zbudujemy zamek, który ma wejście w kształcie szczęki Bowsera, dźwig do uratowania Purple Toada z pułapki i obalenia Dry Bowsera, płetwy do pokonania Kościanego Kwiatka Piranii i Bone Goomby, funkcję ataku Magmaargh, siłownię, tajne wejście, tajną salę strategiczną, blok z kluczem i blok ze skrzynią skarbów.

Moduł w podstawowej konfiguracji ma 27 cm wysokości, 46 cm szerokości i 31 cm głębokości. W pudełku jest też pięć postaci – Dry Bowser, Magmaargh, Kościany Kwiatek Pirania, Bone Goomba i Purple Toad.

Zestaw katalogowo kosztuje 499,99 zł i ma być dostępny od 1 sierpnia. Więcej na stronie LEGO.

Donkey Kong nadchodzi

Pojawiła się też informacja, że w zestawach LEGO Super Mario pojawi się Donkey Kong. Tyle faktów. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on w jednym secie, czy w kilku.

fot. LEGO

Być może zobaczymy, go już latem, gdy pojawić się mają zestawy o numerach: 71420, 71421, 71422, 71424, 71425. Możliwe jednak, że trzeba będzie poczekać do grudnia, gdy na rynku ma zadebiutować duży zestaw 18+ LEGO 71426.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *