spot_img
Strona głównaNewsyDwa nowe zestawy Technic już na stronie LEGO

Dwa nowe zestawy Technic już na stronie LEGO

Sety LEGO 42145 Helikopter ratunkowy Airbus H175 i 42144 Dźwig z chwytakiem zadebiutują 1 sierpnia.

Oba zestawy prezentują się znakomicie i… oba – jak oficjalnie podano na LEGO.com – kosztują naprawdę sporo!

LEGO 42145 Helikopter ratunkowy Airbus H17

LEGO 42145 Helikopter ratunkowy Airbus H175
fot. LEGO

Składający się z 2001 elementów model helikoptera zawiera napędzane silnikiem (w zestawie) elementy mechaniczne: obrotowe śmigło główne i śmigło na ogonie, wysuwane płozy, wciągarkę i replikę silnika obrotowego.

Kąt nachylenia łopat można ustawić manualnie. Dodatkowo można otworzyć osłonę silnika, by zobaczyć pracujący mechanizm. Otwierane są również drzwi do kokpitu, a także przesuwne drzwi dla pasażerów.

Model jest skierowany do osób od 11. roku życia. Ma ok. 24 cm wysokości, 72 cm długości i 13 cm szerokości. Silnik zasilany jest sześcioma bateriami 1,5 V LR6 (AA) (w zestawie).

Cena katalogowa setu LEGO 42145 Helikopter ratunkowy Airbus H175 jest o 50 złotych wyższa, niż zapowiadano i wynosi aż 999,99 złotych. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie LEGO.com.

LEGO 42144 Dźwig z chwytakiem

fot. LEGO

Ciekawie zapowiada się również zestaw 42144 Dźwig z chwytakiem. Składa się z 835 elementów i pokazuje konstruktorom od 10. roku życia, jak działa tego typu pojazd.

Funkcje pneumatyczne to między innymi ruchome ramię o zasięgu około 35 cm i zaczep z pazurami, który otwiera się i zamyka. Funkcje ręczne to ramię górne, które obraca się o 360 stopni, unoszona kabina operatora oraz ruchome podwozie z systemem sterowania i czterema podporami.

Model ma ok. 33 cm wysokości, 40 cm długości i 17 cm szerokości. Cena katalogowa to 579,99 złotych (10 złotych drożej niż zapowiadano). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie LEGO.com.

Wszystkie zdjęcia to foty producenta – LEGO.

 

Jeżeli szukacie zapowiedzi wszystkich setów LEGO na najbliższe miesiące, to ciekawą listę znajdziecie także na Afols.pl.

 

**

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE