spot_img
Strona głównaNewsyDo świata LEGO wjedzie Ekspres do Hogwartu za 2 tysiące złotych?

Do świata LEGO wjedzie Ekspres do Hogwartu za 2 tysiące złotych?

Mamy już potwierdzenie rychłego debiutu siedmiu nowych LEGO z uniwersum Harry’ego Pottera. Według najnowszych doniesień świat klockowej wersji czarodzieja wzbogaci się wkrótce także o potężny LEGO Ekspres do Hogwartu.

Pociągi zawsze zwracają uwagę budowniczych. Wersja HP nie jest wyjątkiem. Dziś na rynku mamy zestaw 75955 Ekspres do Hogwartu. Pod koniec tego roku ma wylecieć z produkcji i zostanie zastąpiony znacznie większą wersją.

Co wiemy o nowym ekspresie?

Zestaw 75955 z 2018 roku składa się z 801 klocków, a jego katalogowa cena to 429,99 zł. Możecie go jednak kupić stówkę taniej, np. na Amazonie.

Według najnowszych doniesień ten zestaw zostanie zastąpiony znacznie potężniejszym setem. Póki co to jedynie plotka i niewiele wiadomo, co ten zestaw o numerze 75405 ma zawierać. W kilku doniesieniach pojawiła się jednak cena 469,99 dolarów, czyli… ok. 2015 złotych. To sugeruje, że zestaw będzie znacznie bardziej rozbudowany niż wersja, którą mamy obecnie na rynku. Polem do popisu są bardziej zaawansowane konstrukcje zarówno pociąg, jak i stacji wybranej ze świata Harry’ego, np. Hogsmeade czy King’s Cross.

Miejmy też nadzieję, że dwa tysiące złotych wystarczą, żeby tym razem LEGO włożyło do pudełka tory.

Siedem debiutów z serii Harry Potter już 1 czerwca

Dużo więcej konkretów mamy o zapowiedzianych na 1 czerwca siedmiu nowych zestawach Harry’ego Pottera. Szczegóły znajdziecie na stronie LEGO:

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Harry Potter. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Część linków to linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE