Czy nostalgia sprzeda zestaw Lego Sonic?

Czy nostalgia sprzeda zestaw Lego Sonic?

Kto choć chwilę nie grał w Sonica, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nikt? No właśnie – wszyscy znamy tę postać. Ale czy to wystarczy, aby set 21331 LEGO Sonic z sympatycznym, kobaltowym jeżykiem cieszył się popularnością?

Sonic to marka i kawał historii popkultury. Został zaprojektowany przez japońskiego projektanta gier Naotę Ohshimę dla Segi, jako konkurent Mario ze stajni Nintendo. Pierwsze gry z tym kolczakiem pojawiły się w 1991 roku i już wówczas były graficznie rewolucyjne, choć idea gry była prosta – jeżyk zbierał złote pierścienie i unikał wrogów – typowa zręcznościowa platformówka. Potem pojawiło się kilkadziesiąt gier z Sonikiem i dodatkowymi postaciami, a w tym roku pojawił się pierwszy set LEGO Sonic.

Nawiązanie do klasyki

Wokół tej postaci pojawiło się wiele legend – mniej lub bardziej prawdziwych. Podobno czerwone buty Sonica to nawiązanie do słynnych butów Michaela Jacksona, a był inspiracją dla osobowości jeża był… Bill Clinton. Ciekawe? Niezbyt. Dla nas ważne jest to, że nowy set Ideas 21331 LEGO Sonic The Hedgehog Green Hill Zone nawiązuje do klasyki – czyli zgarniania złotych pierścieni i inspirowanych wzgórzami Kalifornii jasnozieloną kolorystyką.

Cała promocja jest więc nastawiona na nostalgię i skierowana do ludzi, którzy spędzali długie godziny grając w Sonika. Zresztą zobaczcie Sami:

Co w pudełku?

Set LEGO Sonic został zaprojektowany przez 24-letniego Viva Grannella z Wielkiej Brytanii na platformie LEGO Ideas. Jego koncepcję w zestaw, który trafił na półki, przekształcił projektant LEGO Sam Johnson. – Prawie każdy, kto w ciągu ostatnich 30 lat lubił gry wideo na dowolnej platformie, zna i kocha Sonica i prawdopodobnie przemierzył z nim niezapomnianą strefę Green Hill. Zaprojektowaliśmy ten zestaw tak, aby był tak samo kolorowy i zabawny, jak wersja gry The Green Hill Zone – powiedział Sam Johnson.

1125-elementowy zestaw zawiera sporo detali i pięć minifigurek – Sonica, Crabmeata, Moto Buga, Dr. Eggmana i Phantom Ruby’ego. Według LEGO, zabawę ma zapewnić dźwignia z serii Technic, dzięki której można Sonica i inne postaci “wystrzelić w powietrze”. Wizualnie set jest fajny, ale czy ludzie rzucą się, by wystrzeliwać Sonica w powietrze? Hmm…

Informacje 21331 LEGO Sonic The Hedgehog Green Hill Zone

  • seria: Ideas
  • rok: 2022
  • liczba elementów: 1125
  • wiek: 18+
  • wymiary modelu: wysokość – 17 cm, szerokość – 36 cm, głębokość – 6 cm
  • cena katalogowa: 319,99 zł
O autorze
W 2020 roku premierę miał serial LEGO „Monkie Kid”. W Polsce tę kreskówkę można oglądać dopiero od stycznia 2023 roku na kanale Cartoon Network. Dlatego zapewne zestawy z nią związane nie były u nas zbyt popularne. Nie powinna zatem dziwić niska wartość zestawu LEGO 40381 Monkey King, który mimo wycofania nie daje nawet 100% zwrotu. Zgoła odwrotny los czeka zapewne set LEGO 75317 Mandalorianin i Dziecko. Nie dość, że pierwsze dwa sezony serialu „The Mandalorian” odniosły sukces, to w marcu pojawi się trzecia część.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *